کد خبر: 3648348
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
یک کارشناس مذهبی:
گروه هنر: حجت‌الاسلام والمسلمین وحیدی کارشناس مذهبی گفت: عزادار واقعی عاشورا کسی است که از عاشورا شناخت دقیق و کافی داشته باشد تا بتواند خوبی‌های آن را در خود نهادینه کند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، در ویژه برنامه «ضيافت ستارگان» که به مناسبت هفته دفاع مقدس و ماه محرم در فرهنگسرا گلستان برگزار شد از خانواده‌های شهید فرهاد شعیبی، شهید سید حمید مومنی، شهید غلامحسن شهبازی، شهید نعمت‌الله نوشاوند و شهیدان جمال و جلال نامدار محمدی تجلیل شد. حجت‌الاسلام والمسلمین وحیدی کارشناس مذهبی در این مراسم با بیان اینکه محرم فرصت نابی برای خودشناسی و پی بردن به حقیقت باطنی خودمان است، گفت: عاشورا و محرم سرمایه عظیمی است که در این واقعه از صبح تا ظهر همه خوبی‌های عالم به دست امام حسین (ع) به همه جهانیان نشان داده می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که عزاداری‌ها بهانه‌ای است برای این‌که بتوانیم با دیدن عاشورا و مرور آن تمام خوبی‌ها را در خود نهادینه کنیم، افزود: عزادار واقعی محرم کسی است که با دیدن و شناخت حقیقت عاشورا و محرم بتواند خوبی‌ها و زیبایی‌های انسانی را درون خودش شکل بدهد و حفظ کند.

وحیدی تصریح کرد: در عاشورا ما عشق، علاقه و محبت بی‌نهایت و بی‌نظیری را می بینیم‌. عشق امام حسین (ع) به خداوند متعال که حاضر می‌شود به خاطر این عشق هرچه دارد را بدهد اما معشوقش راضی باشد.

حجت الاسلام و‌المسلمین وحیدی با بیان این‌که بهای عشق و فداکاری برای عشق متأسفانه چیزی است که ما امروز در بعد زمینی هم نمونه‌ای از آن را نمی‌بینیم، تصریح کرد: نسل امروز ما در مقابل گذشتگان انگار اصلاً فهمی از عشق در هیچ بعدی مانند مادر به فرزند، همسر به همسر و حتی نسبت به همسایه، فامیل و همکار ندارد.
 
این مدرس اخلاق با اشاره به این‌که عشق خدا به بنده‌ها و موجودات محور آفرینش جهان بوده، ادامه داد: این عشق هدف رقم خوردن اتفاق‌های بزرگ و ماندگار مانند عاشوراست، اما متأسفانه ما امروز در بعد رفتار و اخلاق اجتماعی و خانوادگی آن را حذف کرده‌ایم.

وحيدي با بیان اینکه عشق در تک تک لحظه‌های محرم  قیام امام حسین (ع) موج می‌زند، عنوان کرد: عشق امام به خدا، به یارانش، به خانواده و حتی عشق امام حسین (ع) تا لحظه آخر به دشمنانش بی‌نظیر است، چون حتی به این فکر می‌کند که تا دقیقه‌های آخر یک نفر را از صف دشمنانش جدا کند این عشق حقیقتاً نظیر ندارد. 

در ادامه این مراسم از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس شهید فرهاد شعیبی، شهید سید حمید مومنی، شهید غلامحسن شهبازی، شهید نعمت‌الله نوشاوند و شهیدان جمال و جلال نامدار محمدی با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

این مراسم هر هفته در فرهنگسرای گلستان برگزار می شود و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگ‌سرای گلستان مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: