کد خبر: 3648408
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
نماینده مردم کرج، آسارا، اشتهارد و فردیس در مجلس اسلامی:
گروه اجتماعی: نماینده مردم کرج، آسارا، اشتهارد و فردیس گفت: محرم و صفر ماه‌های انسان‌ساز هستند که متولیان فرهنگ می‌توانند با تبلیغ درست در مساجد و تکایا، نسل جوان را تربیت و با مسائل دینی آشنا کنند.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از البرز، به نقل از فارس، جواد کولیوند در کرج ضمن عرض تسلیت عاشورای حسینی گفت: مسئله عاشورا از مسائل مهم اسلام است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه اهمیت دادن به فریضه نماز یکی از درس‌های عاشورا است اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه و نسل جوان با نهادینه شدن لزوم اقامه نماز به‌عنوان یکی از وظایف واجب مسلمانان، برطرف خواهد شد و با تقویت این مسئله در نسل جوان، جامعه نسبت به انحراف و کج‌روی بیمه خواهد شد.

این مسئول افزود: مذهب شیعه بر اساس این قیام تقویت می‌شود که بحث اقامه نماز در این قیام یکی از اصلی‌ترین اهداف امام حسین (ع) است.

نماینده مردم کرج، آسارا، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این دو ماه محرم و صفر می‌توان با تبلیغ درست در مساجد و تکایا نسل جوان را آشکار و هوشیار به مسائل دینی کنیم.

کولیوند با بیان اینکه نماز بسیاری از مشکلات جامعه و نسل جوان را برطرف خواهد کرد، بیان داشت: اقامه نماز توسط نسل جوان جامعه را بیمه خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن، گفت: نماز فساد و‌ فحشا را دور می‌کند و بستر زندگی درست و ‌امن را فراهم می‌سازد.

نماینده مردم کرج، آسارا، اشتهارد و فردیس خاطرنشان کرد: حیف است با توجه به اینکه شخصیت بلندمرتبه‌ای همچون امام حسین (ع) راداریم اما ا ایشان الگوبرداری نمی‌کنیم.

کولیوند با تأکید بر استفاده از ظرفیت سیدالشهدا در راستای برطرف ساختن مشکلات جامعه، اظهار داشت: کمک از امام حسین (ع) مشروط بر خلوص نیت خواهد بود و در قیام و فلسفه عاشورا باز است بر محتوای این موضوع پرداخته شود.

وی در ادامه در رابطه با تعزیه و هنرنمایشی مذهبی، خاطرنشان کرد: از هر زاویه‌ و نگاهی می‌توان فاجعه عاشورا را برای نسل جدید تداعی کرد که هنرنمایی مذهبی و شبیه‌سازی‌ها نیز یکی از این عوامل به شمار می‌آید.

نماینده مردم کرج، آسارا، اشتهارد و فردیس با بیان اینکه جزئی‌ترین جنایات و عمق فاجعه عاشورا در توان بشر نیست، تصریح‌ کرد: این نوع برنامه‌ها می‌تواند قسمتی کوچک از جنایات اتفاق افتاده را به تصویر بکشد و احساسات مردم را زنده کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: