کد خبر: 3648446
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
گروه اجتماعی: مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی از گازرسانی به 440 روستای آذربایجان غربی خبر داد و گفت: هم اکنون 668 روستای استان از گاز طبیعی بهره مند است و ضریب نفوذ گاز در بین خانوار روستایی به 50 درصد سیده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی به نقل از ایسنا علیرضا شیخی
مدیر عامل شرکت گاز در گفت و گویی اظهار کرد:  در حال حاضر گازرسانی نزدیک به440 روستا در این استان در دست اجراست به طوری که آذربایجان غربی را به کارگاه گازرسانی تبدیل کرده است.

وی با اشاره به برنامه دولت برای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبارات و همکاری نهادها شرکت گاز استان نیز برای گازرسانی به بیش از هزار و 800 روستای بالای 20 خانوار نیز برنامه ریزی کرده و برآن است تا به مرور گازرسانی به آنها را انجام دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون 668 روستای استان از گاز طبیعی بهره مند است و ضریب نفوذ گاز در بین خانوار روستایی به 50 درصد سیده است.

شیخی تصریح کرد : با بهره برداری از پروژه های گازرسانی در دست اجرای شرکت ، ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار روستایی آذربایجان غربی به رقم مطلوب 80 درصد خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی در ادامه گفت: گازرسانی به 6 شهر استان نیز در دست اجراست و هم اکنون 99 درصد خانوار شهری این استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: