کد خبر: 3648630
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
گروه بین‌الملل: «الشیخیه»، روستای نمونه حفظ قرآن در استان «قنا»(جنوب مصر) است که در مساجد و منازل این روستا آموزش حفظ قرآن برای ساکنان آن به صورت رایگان صورت می‌گیرد.
آشنایی با روستایی قرآنی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «البوابة نیوز» مصر؛  اهالی روستای «الشیخیة» واقع در استان «قِنا» در جنوب مصر، قرآن کریم را غذای روح و جسم خود قرارداده‌ و تدبر و تعمق در آیات کلام وحی و حفظ قرآن به یک فرهنگ عامه در این روستا تبدیل شده است.

این روستا 12 هزار نفر جمعیت دارد و از جمله روستاهایی است که حافظان قرآن زیادی در آن سکونت دارند. بزرگان این روستا با پیمانی که میان خود بسته‌اند، سال‌هاست که این منطقه را قبله علاقه‌مندان به حفظ قرآن و تعمق و تدبر در تعالیم و آموزه‌های دین اسلام قرارداده‌اند.

«الشیخیه»، دارای چندین مکتب‌خانه سنتی آموزش حفظ قرآن است، علاوه بر آن در مساجد و منازل آن نیز حفظ قرآن نیز برای ساکنان روستا به صورت رایگان صورت می‌گیرد و همگان اشتیاق زیادی به آموزش قرآن به یکدیگر دارند.

«عبدالفتاح علی مزارع» یکی از اهالی این روستا می‌گوید: قرآن مایه برکت زندگی ماست و ما برای آموزش حفظ قرآن به فرزندانمان تلاش می‌کنیم تا آن‌ها بتوانند با بهره‌بردن از آموزه‌های کلام وحی، بر مشکلات زندگی غلبه کنند.

وی تأکید کرد که قرآن کریم مانند مدرسه در تعلیم و تربیت اطفال و آموزش اصول زندگی به آن‌ها، نقش مهم و کلیدی دارد و در ساختن شخصیت آن‌ها بسیار مؤثر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: