کد خبر: 3648686
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
سردار سلامی:
گروه جهاد و حماسه: جانشین فرمانده کل سپاه در آئین معارف رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دفاع مقدس همچون گنجی است که سالیان سال جای اکتشاف داشته و هرچه کار شود ابعاد جدیدی از آن کشف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در آئین معارفه رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه که با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان و معاونان این مرکز برگزار شد، از دفاع مقدس به عنوان تاریخی جامع از حیات ملت ایران یاد کرد و گفت: در دوران شکوهمند 8 ساله دفاع مقدس اعتقاد، دانش، علم، فن و هنر با یکدیگر تلفیق شد و پیروزی‌های ارزشمندی را به ثمر رساند.

سردار سلامی با تأکید بر ضرورت انتقال فرهنگ و معارف غنی دفاع مقدس به نسل جوان امروز و نسل‌های بعد، اظهار کرد: هنر اصلی این است که معارف این مقطع سراسر شکوه و عظمت بر پیکره جامعه منتقل شده و در تاریخ به عنوان داستان باقی نماند.

وی در ادامه با اشاره به رسالت خطیری که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در ثبت، نشر و انتقال ارزشهای دفاع مقدس بر دوش دارد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار دکتر اردستانی؛ رئیس فقید این مرکز، گفت: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه نه تنها یک مرکز عادی پژوهشی نیست بلکه سرمایه‌ای بی‌بدیل و ارزشمند از معارف مختلف دفاع مقدس محسوب می‌شود.

سلامی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دفاع مقدس  همچون گنجی است که سالیان سال جای اکتشاف داشته و هرچه کار شود ابعاد جدیدی از آن کشف می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: آموزه‌ها و معارف دوران دفاع مقدس همواره به عنوان سرمایه بی‌بدیل معنوی و تاریخ‌ساز برای ملت ایران اعتبار، منزلت، اقتدار و عزت را به همراه داشته است.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم با حکم فرمانده کل سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار علی‌محمد نایینی به عنوان رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه منصوب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: