کد خبر: 3648754
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
گروه معارف: امام‌ جمعه فردیس با تأکید به لزوم اقامه نماز در تمام مدارس شهرستان فردیس، گفت: ستاد نماز جمعه فردیس برای آموزش طلبه‌های حوزه علمیه را به مدارس می‌فرستد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی‌اکبر ایمانی، امام جمعه فردیس، 11مهر در نشست شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان فردیس، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال تحصیلی جدید آغازشده اما تشکیلات اداری مستقل آموزش‌ و پرورش این شهرستان تحقق نیافته است به همین منظور از استاندار البرز می‌خواهیم در این بحث اقدام جدی انجام شود و اداراتی که در فردیس هنوز استقلال خود را به دست نیاورده‌اند، مستقل شوند.
وی گفت: اگر مشکلات در مدارس جدی گرفته شود و سرمایه‌گذاری‌های لازم انجام شود، قطعاً جامعه‌ای رو به‌ پیشرفت خواهیم داشت.
این مسئول با اشاره به اینکه باید در مدارس فرهنگ‌سازی انجام شود، افزود: همه ما شهری شده‌ایم اما آداب شهروندی را نیاموخته‌ایم، رسانه‌ها را در دست داریم اما سواد رسانه‌ای و بهره بردن از رسانه‌ها را نداریم.
ایمانی بابیان اینکه در کشورهای غربی هیچ محدودیتی برای نوجوانان و جوانان وجود ندارد، تأکید کرد: باید فرهنگ استفاده از فضای مجازی را جایگزین محدودیت در جامعه کنیم و ارتقاء سواد رسانه‌ای در مدارس مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه فردیس با بیان اینکه نباید پس از تخریب به فکر چاره‌اندیشی بود، گفت: فرهنگ‌سازی و آموزش استفاده از فضای مجازی مهم‌ترین مسئله در مدارس امروز است که باید مورد توجه قرار گیرد و پیش از آنکه آسیب‌های اجتماعی ناشی از استفاده نادرست فضای مجازی گریبان گیر جامعه شود، از آن جلوگیری کنیم.
این مسئول در بخش دیگری با تأکید به لزوم اقامه نماز در تمام مدارس شهرستان فردیس، گفت: ستاد نماز جمعه فردیس برای آموزش طلبه‌های حوزه علمیه را به مدارس می‌فرستد و در این راستا از آموزش‌ و پرورش می‌خواهیم گزارش عملکرد آن‌ها را به ستاد اقامه نماز جمعه ارائه دهد.
به گفته وی همکاری خوب حوزه علمیه، ستاد نماز جمعه و آموزش‌ و پرورش می‌تواند گام مهمی در راستای ارتقاء سطح فرهنگ دانش‌آموزان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: