کد خبر: 3648763
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
گروه اجتماعی: سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد گفت: کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است و در این راستا ما باید این امر مهم را به‌صورت یک فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام ورمقانی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، درباره ضرورت توجه به مسئله اطعام در قرآن و تاثیرات آن در جامعه اظهار کرد: یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی، دستگیری از نیازمندان و تهیدستان است.

وی افزود: هر کس به اندازه امکانات و توانمندی خویش وظیفه دارد که خلاهای موجود در زندگانی افراد را جبران و کمبودهای آنان را پاسخگو باشد چون همان‌گونه که خداوند نیازمند و فقیر را با فقر و نداری امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز این گونه می‌آزماید.

حجت‌الاسلام ورمقانی بیان کرد: : اطعام به فقرا در آموزه های قرآنی در کنار مهم ترین اعتقادات و از عوامل فلاح و رستگاری و سعادت بشر مطرح می‌شود.

وی اعلام کرد: در قرآن کریم درباره اطعام فقرا سفارشات بسیاری شده است که هدف نهایی اطعام را عدم دلبستگی به علاقه مندی‌ها را و درک افراد نیازمند است در آیه 247 سوره آل عمران خداوند متعال می‌فرماید: «الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ؛ کسانی که دارایی های خود را در شب و روز، و نهان و آشکارا، انفاق می‌کنند، پاداش آنان نزد پروردگارشان برای آنان خواهد بود، و نه بیمی بر آنان است و نه اندوهگین می شوند».

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد بیان کرد: در حدیثی ار پیامبر هم آمده است که «من اطعم مسلما جائعا اطعمه اللّه من ثمارِ الجنّه؛ هر کس مسلمان گرسنه ‏اى را غذا بدهد، خداوند از میوه‌هاى بهشت به او بخوراند».

وی یادآور شد: کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است که برخی از آثار آن در همین جهان مشاهده می‌شود و برخی از آثار آن در جهان دیگر، به‌عنوان پاداش‌های اخروی، ظاهر می‌شود که ما باید این امر مهم را به صورت یک فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه نهادینه کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: