کد خبر: 3648817
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
گروه اجتماعی:روزنامه دیده بان زاگرس در شماره 108 این نشریه در مطلبی با عنوان مهندسی فرهنگی کشور وابسته به رفتار مسئولان به قلم امین ترابی به بررسی مدیریت رسانه ها در معرفی الگوی مثبت به جوانان اشاره کرده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری به نقل از ایرنا شهرکرد در بخش هایی از این مطلب آمده است: ساخت انواع فیلم ها و سریال های تلوزیونی و شبکه خانگی یا سینمایی، طراحی انیمیشن ها، طرح های گرافیکی خیابانی و تبلیغات محیطی در راستای ارائه شخصیت خوب و بد و الگوی مربوط به هرکدام از آنان قرار دارند.
در ادامه این مطلب تصریح شده است: نکته عجیب آنجاست که در نظرسنجی ها و بررسی های به عمل آمده طیف وسیعی از مخاطبین این محصولات فرهنگی، به شخصیت منفی داستان گرایش بیشتری پیدا کرده اند و این شخصیت ها محبوبیت بیشتری در بین جوانان به دست آورده اند.
ادامه این مطلب آمده است: از همین رو ضروری است تا مهندسان فرهنگی کشور به جای طراحی شخصیت های منفی محبوب که نتیجه عکس دارد با انواع روش های فرهنگی به نکوهش رفتارهای غیراخلاقی از جمله ریا و ریاکاری پرداخته تا ذهن جوان امروزی را به نحوی مناسب اقناع کنند.
مروری بر مهمترین اخبار استان از دیگر مطالب این شماره روزنامه دیده بان زاگرس است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: