کد خبر: 3648867
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
گروه معارف: آیت‌الله مظاهری در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی، با رصد فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درصدد سوژه‌سازی و ایجاد اختلاف و تفرقه هستند و دوستان و علاقه‌مندان نظام نیز از این وزارتخانه، انتظار دارند تا در عرصه مسائل فرهنگی، نقشی متناسب با اصول و مبانی اسلام ایفاء شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری، عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظّه‌العالی» دیدار کرد.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار، با اشاره به تأثیرات و کارکردهای منحصربه‌فرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وظایف مسئولان این وزارتخانه را بسیار سنگین توصیف کرده و خاطرنشان کردند: فعالیّت‌ها و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره توسّط دوستان و دشمنان نظام رصد می‌شود و به عبارت دیگر همه چشم‌ها به این وزارتخانه دوخته شده است.
ایشان در این زمینه افزودند: دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی، با رصد فعالیّت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درصدد سوژه‌سازی و ایجاد اختلاف و تفرقه هستند و دوستان و علاقمندان نظام نیز از این وزارتخانه، انتظار دارند تا در عرصه مسائل فرهنگی، نقشی متناسب با اصول و مبانی اسلام ایفاء شود.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری با یادآوری مشکلات جامعه نظیر معضلات و مفاسد اقتصادی، اداری و اخلاقی، حلّ مشکلات و معضلات مزبور را نیازمند تدبیر ویژه مسئولان و اهتمام کامل آنان دانسته و اظهار کردند: بخش‌هایی از مفاسد فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی، با حلّ معضلات و مشکلات اقتصادی، سامان خواهد یافت و اگر دولت بتواند با همۀ موانع موجود، گام‌های مؤثّرتری در زمینه اقتصاد و بهبود اوضاع معیشتی مردم بردارد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می‌تواند به صورت جدّی‌تر، به اصلاح و بهبود ساختارهای فرهنگی و اخلاقی جامعه بپردازد.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری با تجلیل فراوان از مجاهدت و حضور همیشگی مردم در صحنه‌های گوناگون و پشتیبانی آنان از انقلاب و جمهوری اسلامی تصریح کردند: مردم با وجود همۀ مشکلات و معضلات معیشتی و اجتماعی، اثبات کرده‌اند که همواره در صحنه هستند و در تنگناها استقامت ورزیده و هیچ‌گاه در دفاع از ارزش‌ها کوتاهی نمی‌کنند و نمونه این حضور مخلصانه در جریان شهادت شهید محسن حججی، به شکل روشن و آشکار ملاحظه شد.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری روحیّه اخلاص و مجاهدت مردم را موجب سنگین شدن وظایف مسئولان دانسته و با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام بین مسئولان، به ویژه اعضای دولت افزودند: اگرچه مشکلات و نارسایی‌های فراوانی وجود دارد، امّا اتحاد کلمه و حفظ وحدت و یکپارچگی میان دولت و مسئولان، زمینه‌ساز حلّ بسیاری از مسائل خواهد بود.
در این دیدار عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طیّ سخنانی از توجّهات ویژه و حمایت مراجع عظام تقلید، تقدیر و تشکّر کرده و پشتیبانی‌ها و رهنمودهای آنان را سرمایه ارزشمندی برای دولت و مسئولان دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: