کد خبر: 3648885
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
گروه فرهنگی: مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی البرز با اشاره به اجرایی شدن طرح نائب شهدا در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: با اجرای این طرح هر زائر نایب‌الزیاره یک ‌شهید می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، ایرج موفق، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز، 11مهرماه در جلسه ستاد اربعین استان البرز که در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه با ستاد عتبات و عالیات پیرو برگزاری هر چه‌بهتر پیاده‌روی بزرگ اربعین همکاری خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: جلساتی متعددی در خصوص این مهم در سطح استان برگزارشده است.
وی با اشاره به اینکه انجمن و تشکل‌های مختلفی ازجمله خانه صنعت، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی در جلسه مشترک با ستاد عتبات عالیات حضور داشتند، افزود: گردهمایی بزرگی برای جمع‌آوری کمک‌های اصناف و اتحادیه در راستای برگزاری هر چه‌بهتر این مراسم در البرز برگزار می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز بابیان اینکه مکاتبات لازم با دستگاه‌های زیرمجموعه خود در خصوص تأمین تجهیزات موردنیاز صورت گرفته است، تصریح کرد: از توان ۱۰۰ درصدی اصناف و صنایع در این راستا بهره خواهیم گرفت.
در ادامه ناصر اسکندری، مدیرعامل شرکت برق استان البرز با تأکید بر اینکه نیازهای بخش برق مراسم بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی تأمین می‌شود، گفت: سال گذشته دو واحد مولد اضطراری تولید برق در اختیار مسئولان برگزاری این مراسم بزرگ تهیه‌شده بود که امسال نیز از این امکانات بهره خواهیم گرفت.
استقرار ۲۵۰ دستگاه اتوبوس توسط شهرداری کرج در مرز
سرهنگ قربانی، نماینده سپاه استان البرز نیز در این نشست با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم نظیر حمام، سرویس بهداشتی، پتو و اقلام موردنیاز برای این مراسم تهیه‌شده است، گفت: پنج دستگاه تریلر اقلام و تجهیزات موردنیاز را به مرز انتقال خواهد داد تا بستر پذیرایی از زائران حسینی به‌خوبی فراهم شود.
در ادامه محمدی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: مسئولیت کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در خصوص ارائه خدمات و بهداشتی درمانی مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در داخل کشور به وزارت بهداشت و در خارج از کشور به جمعیت سازمان هلال‌احمر و وزارت بهداشت عراق محول شده است.
وی افزود: جلساتی با حضور معاونان دانشگاه علوم پزشکی برگزار و بنا شد معاونت بهداشتی در راستای برگزاری جلسات آموزشی برای خادمان وارد عمل شود، از طرفی باید به این نکته نیز اشاره کرد که بحث غربال‌گری خادمان در این ایام انجام می‌پذیرد.
احمدی مدیرکل شهری و شوراهای استانداری البرز بیان کرد: تأمین ۲۵۰ دستگاه اتوبوس موردنیاز از تاریخ ۱۴ لغایت ۲۸ آبان ماه از طریق شهرداری کرج برای استقرار در مرزها صورت می‌گیرد.
اعزام ۳۵ هزار زائر البرزی به مراسم اربعین امسال
سلیمان شکری، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز در ادامه بابیان اینکه در خصوص ساماندهی پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی از طریق وزارت کشور ۳۵ هزار نفر به استانداری البرز معرفی‌شده است، افزود:  در قالب مردمی کردن این اقدام سعی شده از بودجه‌های دولتی استفاده نشود.
وی گفت: در راستای این مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات از ظرفیت هیئت‌های توانمند کشور برای ایجاد موکب در عراق بهره می‌گیرد، تاکنون برای ۳۵ هزار زائر یادشده ۳۳ موکب در نظر گرفته‌شده‌ که این تعداد موکب حدود ۱۲ هزار نفر را پوشش می‌دهد.
این مسئول بابیان اینکه اداره کل اوقاف استان البرز مشارکت خوبی در خصوص این مراسم دارد، ادامه داد: سال گذشته به سبب نبود اسکان مناسب شرمنده زائران شدیم، ستاد اربعین استان البرز باید ۳۵ هزار نفر زائر را به‌خوبی مدیریت کند.
شکری بابیان اینکه با عبور از مرز ایران به سمت عراق تمام امکانات رایگان در اختیار زائران قرار می‌گیرد، گفت: متأسفانه از مرز عراق به سمت ایران برخی امکانات با اخذ مبالغی از سوی زائران صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه باید برای پخت غذا برای ۲۰ هزار نفر در عراق وارد عمل شویم که تحقق این مهم به مساعدت همگانی و کمک‌های مالی نیاز دارد، افزود: بدون شک بدون همکاری همگانی هیچ اقدامی عملی نخواهد شد، باید امکانات به‌طور مساوی و عادلانه بین همگان تقسیم شود.
در ادامه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید عباس مسعودی، مدیرکل سازمان‌ تبلیغات اسلامی البرز با اشاره به اینکه ۴۰ موکب برای استقرار زائران در  کشور عراق در نظر گرفته‌شده است، گفت: زمینه‌سازی جذب مبلغ، مبلغه و راوی به تعداد ۱۴۰ نفر فراهم‌شده است.
وی با اشاره به اجرایی شدن طرح نائب شهدا در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: این طرح به این طریق اجرا خواهد شد که هر زائر نایب‌الزیاره یک ‌شهید باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: