کد خبر: 3648899
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
گروه اجتماعی: معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری البرز گفت: دفتر کنسولگری عراق با حضور دبیر ستاد اربعین کشور به زودی در البرز افتتاح می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری البرز، 11مهرماه در جلسه ستاد اربعین استان البرز که در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه روز یکشنبه ۱۶ مهرماه دفتر کنسولگری عراق با حضور دبیر ستاد اربعین کشور در البرز افتتاح می‌شود، اظهار کرد: در ارتباط با موضوع اطلاع‌رسانی امید است اصحاب رسانه همچون سنوات گذشته تلاش مجدانه‌ای داشته باشند تا زائران در جریان نحوه ثبت‌نام قانون‌مند قرار گیرند.
وی بابیان اینکه زائرانی که در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی به‌صورت غیرقانونی از مرز خارج می‌شوند با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد، افزود: این اقدام تبعات امنیتی متعددی را به دنبال خواهد داشت.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری البرز تصریح کرد: باید اهم اقدامات انجام‌گرفته در خصوص پیاده‌روی اربعین حسینی توسط فرمانداران شهرستان‌های مختلف جمع‌بندی و دریافت شود تا موردبررسی دقیق قرار گیرد.
این مسئول با اشاره به اینکه بررسی آسیب و مشکلات ادوار گذشته در رابطه با پیاده‌روی اربعین حسینی الزامی است، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای پیشگیری از مشکلات احتمالی تأثیرگذار خواهد شود.
حقیقی با اعلام اینکه ‌جهاد کشاورزی استان البرز تاکنون در خصوص برگزاری هر چه‌بهتر این مراسم بزرگ معنوی اقدامات شایان توجهی را انجام داده است، افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های بزرگ صنعتی در راستای برگزاری هر چه‌بهتر این مراسم تأثیرگذار خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: