کد خبر: 3648921
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
گروه اجتماعی: صدا وسیمای فارس با تولید و پخش 16 هزار دقیقه برنامه در خدمت مخاطبان استانی با موضوع محرم و عاشورا بوده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای فارس، سیدتقی سهرابی، مدیرکل صدا وسیمای فارس با اشاره به فعالیت‌های این مركز در پوشش اخبار گفت: صدا وسیمای فارس با تولید و پخش 16 هزار دقیقه برنامه در خدمت مخاطبان استانی با موضوع محرم و عاشورا بوده است.

وی، پوشش گسترده رادیویی و تلویزیونی دلدادگی عزاداران حسینی در ایام محرم در اقصی نقاط استان را از افتخارات این مرکز برشمرد و گفت: در این مدت همکاران صدا وسیمای فارس در قالب 400 نفر تلاش کردند که عزاداری مردم در اقصی نقاط استان را با شکوه تمام در معرض دید مخاطبان قرار دهند.

وی با اشاره به برخورداری این مرکز از بیشترین خطوط فیبر نوری در بین صدا وسیمای مراکز افزود: در تاسوعا و عاشورای امسال نیز معاونت فنی مرکز توانست از 6 نقطه استان امکان بهره‌برداری تصویری را برای استفاده همکاران خود در سیما فراهم کند.

سهرابی ادامه داد: لار، جهرم، داراب، کازرون، فسا و استهبان شهرهایی بودند که صدا وسیما با استفاده از بستر فنی ایجاد شده توانست عزاداری شهروندان این شهرها را علاوه بر شبکه های استانی در شبکه های ملی نیز نمایش دهد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هماهنگی خوب ایجاد شده بین خبرنگاران آزاد سراسر استان و پخش سیما گفت: بیش از 210 مورد بسته رسانه‌ای به محتوای عزاداری عزاداران شهرها و حتی روستاهای استان تولید و پخش شد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس، برقراری ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری ملی و بین‌المللی با هدف انعکاس اوج دلدادگی مردم استان به سالار شهیدان را از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد و گفت: در مدت یاد شده 3060 دقیقه حدود 51 ساعت برنامه از استان فارس در شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج سیما، شما، قرآن، خبر، آموزش، امید ، جام جم، العالم و پرس تی وی پخش شده است.

سهرابی با بیان اینكه در محرم امسال استفاده از فضای مجازی برای انتقال پیام‌های محرمی گسترده‌تر از سال های گذشته در دستور کار قرار داشت، برگزاری عکس‌واره، انتقال عزاداری شهروندان با استفاده از ظرفیت اینترنت و استفاده از تولیدات مخاطب محور در شبکه فارس را از عمده اقدامات معاونت تازه ایجاد شده مجازی مرکز فارس برشمرد.

مدیركل صدا و سیمای فارس همچنین یادآور شد: پخش زنده مراسم عاشورا و تاسوعا به‌صورت زنده از شبکه‌های مجازی بربستر موبایل از دیگر اقدامات حوزه مجازی بود.

وی در ادامه با بیان اینكه امسال 32 مرکز صدا وسیمای استان تله تئاتر خورشید برنیزه تولید مرکز فارس را در 13 قسمت پخش کردند از تولید و پخش 60 عنوان برنامه در 498 قسمت به مدت 7656 دقیقه و پخش 1850 مورد زیرنویس در حوزه سیما، تولید و پخش 56 عنوان برنامه در 358 قسمت به مدت 8040 دقیقه در حوزه صدا و تهیه 289 خبر و گزارش خبری به مدت 277 دقیقه خبر داد و گفت: این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد و صدا وسیمای فارس خود را برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین آماده می‌کند.

سهرابی به برپایی موکب بزرگ احمدبن موسی(ع) در کربلا همانند سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: صدا وسیمای فارس وظیفه تبلیغ، اطلاع‌رسانی و جذب مشارکت‌های این موکب را عهده‌دار است.

سهرابی در پایان اظهار امیدواری کرد: همانند پارسال شاهد اجتماع بزرگ عاشورائیان شیرازی در اربعین حسینی در سومین حرم اهل بیت(ع) باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: