کد خبر: 3649065
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
گروه سلامت: رئیس مركز پزشكی و حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاكید براینكه 21 پایگاه درمانی در مسیر پیاده روی اربعین مستقر می‌شود، گفت: امسال حدود 1300 پزشك، امدادگر و پرستار در پایگاه‌های هلال احمر در اربعین حضور خواهندداشت.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به بازخوردهایی كه از فعالیت‌های سال‌های گذشته گرفته شده است، گفت: با تجربه‌ای كه در سال‌های گذشته كسب شد، امسال 100 پزشك مسلط به زبان عربی به زائران خدمت رسانی می‌كنند تا بتوانند با كادر پزشكی بیمارستان‌های عراق تعامل برقرار كنند و زائران عرب زبان را هم تحت پوشش بگیرند.

مرعشی كه همراه با هیئتی برای هماهنگی و دیدار و گفت‌و‌گو با مقامات عراقی و بررسی میدانی برخی از فعالیت‌ها به عراق رفته است، اتوبوس آمبولانس‌ها را یكی از تجربیات خوب و مورد استقبال در مراسم اربعین سال گذشته عنوان كرد و گفت: امسال با همكاری عراق این اتوبوس آمبولانس‌ها كه در مسیر مستقر می‌شوند از 3 دستگاه به 8 دستگاه افزایش می‌یابند.

وی با بیان اینكه میزان داروی درمانگاه‌های بین مسیر 40 درصد افزایش دارد، گفت: برای رفاه زائران و طبق پیش بینی‌های انجام شده و با توجه به اینكه رفت و آمد در مسیر كمی دشوار است تمهیداتی اندیشیده شد تا با افزایش میزان داروهای خریداری شده، خدمات بهتری در زمینه بهداشت و درمان ارائه شود.

رئیس مركز پزشكی و حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاكید بر اینكه 21 پایگاه ثابت درمانی و بهداشتی در مسیر زائران پیاده روی اربعین مستقر می‌شود، خاطر نشان كرد: امسال حدود 1300 پزشك امدادگر و پرستار در این پایگاه‌ها و پایگاه‌های سیار مستقر می‌شوند كه نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: البته برخی از پزشكانی كه در مسیر پیاده روی به صورت موقت و فقط در زمان حضور در پیاده روی اربعین قصد خدمت دارند می‌توانند از قبل با مركز پزشكی حج و زیارت، ستاد اربعین و سامانه سماح هماهنگی لازم را به عمل آورند تا به كمك پزشكان مستقر در پایگاه‌ها بیایند و به زائران به صورت تخصصی كمك كنند.

مرعشی بیشترین تخصص‌های پزشكان مستقر در پایگاه‌ها را متخصصان ارتوپدی، قلب و داخلی و متخصص پزشك اورژانس عنوان كرد و گفت: از 10 روز آینده راه اندازی پایگاه‌های مسیر پیاده روی و تجهیز آنها آغاز می‌شود و برای ورود آمبولانس‌ها اقدامات لازم با ادارات عراق انجام شده است.

تاكید نماینده بعثه رهبری در عراق بر خدمات بهداشتی و درمانی هر چه بیشتر در اربعین حسینی

نماینده بعثه مقام معظم رهبری با تقدیر و تشكر از خدمات بهداشتی درمانی اربعین سال گذشته مركز پزشكی حج و زیارت بر خدمات هرچه بیشتر تاكید و تشویق كرد و آن را دارای اجر و پاداش زیادی خواند و خدمت به زائرین امام حسین (ع) را موجب افتخار دانست.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق پس از استماع گزارش اقدامات انجام شده پیرامون بهداشت و درمان زائران اربعین حسینی، با تقدیر و تشكر از تلاش های سال های گذشته مركز پزشكیس حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: امام حسین دردانه خدا و كشتی نجات است و با توجه به روایات وارده هر اندازه خدمات بهتر و بیشتر شود اجر و پاداش بیشتری را نصیب خود كرده‌ایم و خیر وبركات بیشتری به دست آورده‌ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: