کد خبر: 3649114
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
در قالب کتاب منتشر شد؛
گروه بین‌الملل: مركز اسلامی فرهنگی در بيروت كتابی عربی با عنوان «الدین والعصر؛ دين و زمانه» را كه شامل گفتگوی ميان یکی از پژوهشگران مسيحی عراقی با سيد‌علی فضل‌الله درباره موضوعات دینی است، منتشر کرد.
گفتگوی كشيش مسيحی با روحانی مسلمان
رایزنی فرهنگی ایران در لبنان در خبری به خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) اعلام کرد: این کتاب گفت‌و‌گوی سهیل قاشا، پژوهشگر مسیحی عراقی با سیدعلی فضل‌الله، رئیس جمعیت خیریه المبرات لبنان و از روحانیون شیعی این کشور درباره مسائل و موضوعات دینی، سیاسی و فرهنگی معاصر را تبیین کرده است.

این گفت‌و‌گو در حقیقت ادامه گفت‌و‌گویی است که این کشیش مسیحی با علامه سیدمحمد حسین فضل‌الله(پدر سیدعلی فضل‌الله) در اواخر عمرش انجام داد و ناتمام ماند.

سهیل قاشا سپس این گفت‌وگوی دینی را با فرزند علامه فضل الله ادامه داد و آن را تکمیل کرد.

با توجه به وجود جریان‌های تندرو و خشونت‌گرا در جهان و منطقه، قیام ملت‌ها از گذشته تاکنون، تعددگرایی دینی، درک از دین، سکولاریسم و جهانی‌شدن و رابطه بین دین و سیاست از محورهای کتاب دین و زمانه است و هر یک از دو طرف نظرات و آراء خود درباره این موضوعات را بیان کرده‌اند.

در پایان سهيل قاشا اشكالات مطرح‌شده از سوی مسيحيان، سكولارها و لائيک‌ها را در خصوص محورهای ارائه‌شده بيان می‌كند و به اين اشكالات پاسخ می‌دهد/.
گفتگوی كشيش مسيحی با روحانی مسلمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: