کد خبر: 3649130
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
گروه فرهنگی: سوگواره فرهنگی ـ هنری «هنر و حماسه» که از دهم مهرماه در باغ هنر اسلامی ایرانی آغاز به کار کرده است، هر شب جلوه‌هایی از فرهنگ عاشورا را برای شهروندان شیرازی به نمایش می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، سیدعباس آتش زمزم، سرپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز امروز، 12 مهرماه با بیان اینكه سوگواره فرهنگی ـ هنری «هنر و حماسه» که از دهم مهرماه در باغ هنر اسلامی ایرانی آغاز به کار کرده است، گفت: این سوگواره هر شب جلوه‌هایی از فرهنگ عاشورا را برای شهروندان شیرازی به نمایش می‌گذارد.

وی افزود: سوگواره مذكور شامل بخش‌های مختلفی همچون نمایشگاه چیدمان عاشورایی، نمایشگاه پوستر و عکس، بخش کتابت پیام‌های عاشورا، پرده‌خوانی واقعه عاشورا، آموزش فرهنگ شهروندی با رویکرد نحوه استفاده از ظروف یک بار مصرف در نذری‌ها و ویژه برنامه کودکان عاشورایی است.

آتش زمزم با اشاره به همکاری قابل توجه هنرمندان شیرازی در برپایی این نمایشگاه گفت: بخش نمایشگاهی چیدمان عاشورایی این سوگواره، در قالب‌های هنریِ: ماکت‌سازی، اِلِمان و نمادهای شهری و تصاویر هنری، هنر فاخر هنرمندان شیرازی با محوریت ایثار و شهادت از واقعه عاشورا تا دفاع مقدس و مدافعان حرم را به نمایش گذاشته است.

وی افزود: سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شیراز با هدف تقویت باورهای دینی، پررنگ‌تر شدن ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ پایداری و ایثار این سوگواره را با همکاری شهرداری منطقه1 برگزار کرده است تا تمامی اقشار و گروه ها به خصوص خانواده‌ها بتوانند با حضور در این سوگواره بر عمق معرفت دینی خود بیفزایند.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز گفت: علاوه بر پرده‌خوانی واقعه عاشورا که هرشب در این سوگواره برپا می‌شود، هنرمندان خوشنویس نیز پیام‌های عاشورایی را در قالب‌های مختلف خوشنویسی به رشته تحریر در می‌آورند و در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

آتش زمزم گفت: پخت نذری و ایستگاه صلواتی، آموزش شهروندان در رابطه با نحوه استفاده از ظروف یکبار مصرف در نذری‌ها با رویکرد کاهش استفاده از این ظروف از بخش‌های این سوگواره 10 روزه است.

یادآور می‌شود، سوگواره «هنر و حماسه» هر روز از ساعت 18 تا 22 در باغ هنر اسلامی ـ ایرانی واقع در بلوار بعثت شیراز تا 20 مهرماه میزبان شهروندان شیرازی خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: