کد خبر: 3649135
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
گروه فرهنگی: معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: همه دستگاه‌های اداری شهرستان باید برای تأمین نیازهای زائران پیاده اربعین آمادگی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، به نقل از فارس، غلامحسین امیرخانی صبح امروز در نشست هماهنگی راهپیمایی اربعین شهرکرد با بیان اینکه همه دستگاه‌های اداری این شهرستان باید برای تأمین نیازهای زائران پیاده اربعین آمادگی داشته باشند، اظهار کرد: فراهم‌سازی پتو و ساخت سرویس بهداشتی و حمام از اولویت برنامه‌ها به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده است هر شهرداری شهرستان شهرکرد هزینه ساخت 2 سرویس بهداشتی و یک حمام را پرداخت کند تا در زمان پیاده‌روی اربعین در مسیر تردد زائران نصب شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان شهرکرد با بیان اینکه در مراسم پیاده‌روی سال گذشته اقدامات مناسب و در خور شأن زائران انجام شد، افزود: امسال باید چندین برابر این  برنامه عملیاتی شود.

امیرخانی با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار و 500 زائر از استان چهارمحال و بختیاری وارد کربلا شدند که با چندین برابر ظرفیت از این افراد در کربلا و نجف پذیرایی شد، اضافه کرد: کل کمک‌های جمع‌آوری شده در مراسم سال گذشته 620 میلیون تومان بود اما بیش از یک میلیارد و 20 میلیون تومان هزینه شد و در حال حاضر 220 میلیون تومان بدهکاری وجود دارد.

وی گفت: امسال مقرر شده است که دستگاه‌های اداری و به خصوص شهرداری‌ها وظیفه اداره موکب‌ها و تأمین سرویس‌های بهداشتی و حمام را بر عهده بگیرند و بعد از اتمام مراسم پیاده‌روی در شهرهای خودشان از این امکانات استفاده کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان شهرکرد با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته سهمیه استان و شهرکرد در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین افزایش چشمگیری دارد، خاطرنشان کرد: برخی از شهرداری‌های این شهرستان وظیفه پخت نان، تأمین غذای گرم و پذیرایی به وسیله چایی و دمنوش را در موکب‌های مسیر را به عهده گرفته‌اند.

امیرخانی در ادامه با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط ستاد عتبات عالیات استان قرار است به منظور پذیرایی از زائران، 2 زائرسرا در شهرهای نجف و کربلا ساخته شود و هر کدام از شهرستان‌های استان هزینه ساخت یک طبقه را تقبل کنند، اظهار داشت: در چند سال آینده با وجود گرمای بالای 60 درجه سانتی‌گراد امکان پذیرایی و اسکان  زائران در زیر چادر وجود ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: