کد خبر: 3649155
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷
گروه بین‌الملل: آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی، از مراجع دینی شیعیان در شهر قم، شماری از نونهالان قرآنی کشور عراق و مسئولان طرح ملی «أمیرالقرّاء» این کشور را در فضایی گرم و صمیمی به حضور پذیرفت.
ادیت شده؛ دیدار نونهالان قرآنی عراق با آیت‌لله صافی‌ گلپایگانی+ عکسبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی «کفیل»؛ مسئولان و نونهالان قرآنی پروژه ملی «أمیرالقرّاء» عراق در راستای برنامه‌های تربیتی خود در دیدار مراجع عظام تقلید نجف و قم، با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعیان در شهر مقدس قم دیدار کردند.

 آیت‌الله صافی گلپایگانی در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، این نونهالان قرآنی را به قرائت قرآن و تلاش برای خدمت به این کتاب الهی و تمسک به اهل بیت(ع) توصیه کرد.

این مرجع دینی شیعیان ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح ملی «امیر القراء» و نتایج و دستاوردهای مثبت و ارزشمند آن، خطاب به این نونهالان قرآنی گفت: «شما در جایگاه بزرگی قرار دارید و این جایگاه را با تدبر در قرآن حفظ کنید».

وی در ادامه، تشکر خالصانه خود را به والدین این نونهالان قرآنی که فرزندان خود را بر محوریت عشق به قرآن کریم تربیت کرده‌اند، تقدیم کرد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در ادامه همچنین از آستان مقدس عباسی و به‌ویژه «سید احمد صافی»، متولی شرعی حرم عباسی به دلیل اجرای چنین پروژه‌های مبارکی تقدیر و تشکر کرد.

پس از سخنان آیت‌الله گلپایگانی، نونهالان قرآنی عراق به صورت گروهی و براساس مکتب «شیخ عبدالباسط عبدالصمد» و «شیخ مصطفی اسماعیل» به تلاوت قرآن پرداختند.

«شیخ جواد نصراوی»، مدیر مؤسسه قرآن آستان مقدس عباسی نيز در پایان این دیدار ضمن قدردانی از فرمایشات معظم‌له، نسخه‌ای نفیس از قرآن چاپ آستان مقدس عباسی که نخستین قرآن چاپ‌شده توسط عراقی‌ها در تمام مراحل کتابت، طراحی و نشر است، را به ایشان تقدیم کرد.

شایان ذکر است، پروژه «أمیرالقرّاء» یک طرح ملی قرآنی در عراق است که به همت مؤسسه قرآن کریم آستان عباسی و با هدف تربیت قاریان جوان اجرا می‌شود.


دیدار نو نهالان قرآنی عراق با آیت‌لله صافی‌گلپایگانی


دیدار نو نهالان قرآنی عراق با آیت‌لله صافی‌گلپایگانی

دیدار نو نهالان قرآنی عراق با آیت‌لله صافی‌گلپایگانی

دیدار نو نهالان قرآنی عراق با آیت‌لله صافی‌گلپایگانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: