کد خبر: 3649157
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
ربیعی:
گروه اجتماعی: امام جمعه هیدج گفت: یکی از عواملی که مانع دلبستگی انسان به دنیا می‌شود انجام واجبات و ترک محرمات است زیرا اگر ترک گناه اتفاق بیفتد دل و روح انسان تربیت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، حجت‌الاسلام خلیل ربیعی امام جمعه شهر هیدج دیروز سه‌شنبه 11 مهرماه در مراسم تودیع و معارفه شهردار هیدج با با بیان اینکه نبی مکرم اسلام(ص) نسخه شفابخشی برای رهایی انسان از افسردگی و مشکلات پیچیده است که هرکس زیرک باشد از آن استفاده می‌کند، اظهار کرد: این نسخه شفابخش زهد است که پیامبر(ص) همواره بر آن تاکید داشتند.

این مسئول با تاکید بر اینکه دلبستگی به دنیا دل و جان انسان را خسته کرده و انسان را از آخرت غافل می‌کند، یادآور شد: حضرت علی(ع) در این باره می‌فرمایند: «به راستی که شما برای آخرت آفریده شده‌اید نه برای دنیا و برای ماندن و بقا به دنیا آمده‌اید نه برای نیستی».

وی با بیان اینکه دلبستگی به دنیا گاهی در غالب مال و ثروت و گاهی در غالب مقام و کسوت خود را نشان می‌دهد، عنوان کرد: هر کس که دل بسته دنیا نبوده و برای آبادانی آخرت خود تلاش کند زاهد است.

حجت‌الاسلام ربیعی تاکید کرد: یکی از عواملی که مانع دلبستگی انسان به دنیا می‌شود انجام واجبات و ترک محرمات است زیرا اگر ترک گناه اتفاق بیفتد دل و روح انسان تربیت می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: