کد خبر: 3649183
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
گروه اجتماعی: کارشناس مسائل مذهبی، داشتن افق دید عمیق، آرمان‌طلبی، دوری از تجمل‌ و اسراف، استکبارستیزی، علم‌آموزی و داشتن حرف نو برای جامعه در همه زمینه‌ها را از جمله شاخصه‌های یک هیئت تراز انقلاب برشمرد.
حجت‌الاسلام امیر بنفشه، کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، در خصوص شاخصه‌های یک هیئت تراز انقلابی، اظهار کرد: هیئتی می‌تواند انقلابی باشد که به سمت انقلابی بودن حرکت کند، با اندیشه‌ها و اهداف انقلابی آشنایی داشته باشد و با تمام وجود درک کرده و ضمن شناخت اهداف انقلابی به سمت انقلابی بودن حرکت کند.
وی داشتن بصیرت را اولین مؤلفه یک هیئت مذهبی انقلابی برشمرد و اظهار کرد: هیئتی که عمق بینی نداشته باشد، نمی تواند به سوی انقلابی شدن حرکت کند.
حجت‌الاسلام بنفشه با بیان اینکه یک هیئت برای انقلابی بودن نیازمند یک منبع فکری تشیع است، ابراز کرد: ظلم‌ستیزی در سایه منطق‌داری از مشخصه های یک هیئت تراز انقلابی است.
این کارشناس مذهبی با تاکید بر داشتن افق دید عمیق و آرمان‌طلب بودن هیئت مذهبی برای رسیدن به یک هیئت تراز انقلابی، اظهار کرد: آنچه موجبات دنیاگرایی را فراهم می‌کند از جمله تجمل‌گرایی و اسراف است که نباید در هیئت مذهبی باشد.
وی با بیان اینکه مسابقه هیئات مذهبی باید مسابقه تقوی باشد نه مسابقه ابزاری مانند تجمل‌گرایی، اسراف و تبذیر، گفت: هیئات مذهبی نه تنها به جامعه شیعی بلکه باید حرکتش متناسب با جهان اسلام باشد.
حجت‌الاسلام بنفشه با اشاره به کشتار ددمنشانه مسلمانان روهینگیایی در کشور میانمار ابراز کرد: هیئت تراز انقلابی باید در همه حال روحیه ظلم ستیزانه خود را حفظ کرده و نسبت به جنایات علیه مسلمانان جهان واکنش نشان دهد.
این کارشناس مذهبی افزود: امروز فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و رسانه های گروهی راه را برای رساندن پیام به سراسر دنیا آسان کرده‌اند و لذا هیئات مذهبی می‌توانند با فعالیت در این شبکه‌ها فریاد استکبار ستیزی خود را به سراسر جهان مخابره کنند.
حجت الاسلام بنفشه با اشاره به انتشار عکس های شهید محسن حججی در هیئات مذهبی که همه را پای کار آورد، ادامه داد: ابزار هنر نیز یکی از راه‌هایی است که هیئات مذهبی می‌توانند با بکارگیری آن مخاطبان خود را به سمت افکار و اندیشه‌های انقلابی و استکبارستیزی سوق دهند.
وی با بیان اینکه علم‌آموزی و ایجاد جو پویا در هیئات مذهبی یک اولویت است، گفت: یک هئیت مذهبی تراز انقلاب باید در همه زمینه‌ها برای جامعه حرف داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: