کد خبر: 3649192
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
گروه اجتماعی: مسئول طرح پاکبانان محرم اردبیل از مشارکت بیش از 300 نفر در طرح پارکبان محرم در عاشورا و تاسوعای سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، به نقل از ایسنا، صادق پناهی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این طرح معنوی در سومین سالی برگزاری خود با استقبال خوبی مواجهه بود بطوریکه در سال نخست با مشارکت صد نفر، سال گذشته دویست و امسال نیز با حضور بیش از سیصد و پنجاه نفر برگزار شد.
مسئول طرح پاکبانان محرم اردبیل گفت: این جوانان که در راستای اشاعه فرهنگ و به دنبال ایجاد شهری بهتر برای زیستن توانستند علاوه بر تمامی مسیرهای اصلی در مسیرهای فرعی نیز حضور داشته و پاکسازی کنند.
دبیر انجمن دیده بان طبیعت اردبیل بیان کرد: هدف ما از اجرای این طرح معنوی در درجه اول یک حرکت زیست محیطی با محوریت پاکیزگی فضای شهری است، با این حال در معنای واقعی به دنبال ایجاد شهری بهتر برای زیستن هستیم.
مسئول طرح پاکبانان محرم اردبیل تصریح کرد: پاکبان محرم یک سرمایه اجتماعی به شمار می رود بطوریکه حمایت بزرگان شهر و مردم حسینی را به همراه دارد و از این ظرفیت می توان برای حل سایر مسائل شهر نیز بهره گرفت.
به گفته پناهی  در مقایسه با سال اول اجرای این طرح میزان زباله در سطح شهر تفاوت محسوسی داشت بطوریکه و می توان ادعا کرد که شعار هر عزادار یک پاکبان محرم محقق شده است.
پاکبانان محرم اردبیل نمونه ای از همکاری مشترک شهرداری اردبیل و انجمن دیده بان طبیعت است که می تواند به یک الگو تبدیل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: