کد خبر: 3649249
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
گروه فرهنگی: مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان استان زنجان از برگزاری نشست‌های ترویجی و تخصصی به مناسبت هفته کودک در زنجان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، به نقل از فارس، محمدنقی صالحی با اشاره به اینکه نشست‌های ترویجی و تخصصی به مناسبت هفته کودک در زنجان برگزار می‌شود، گفت: هر سال همزمان با هفته کودک برنامه‌های مختلفی در استان زنجان اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های هفته ملی کودک با رویکرد نهادینه کردن ارزش­‌های تربیتی و انسان­ ساز عاشورا در بین کودکان اجرایی می‌شود، تصریح کرد:  هفته ملی کودک از 15 مهرماه تا 21 مهرماه و در دو سطح برگزار می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اهداف برگزاری برنامه‌های هفته ملی کودک بیان کرد: هدف از برگزاری هفته ملی کودک، توسعه همکاری و هم­گرایی و هم­‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و متولی با کودکان و جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت و ارزش دوران کودکی و نیازها و خواسته‌های کودکان امروز است.
صالحی با اشاره به اینکه دوران کودکی مهم­ترین مرحله رشد و تکامل جسمی و روانی و حساس‌ترین دوران زندگی یک فرد است، گفت: باید در این دوران آموزش‌های لازم به کودکان ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه آینده کشور به چگونگی تربیت و آموزش درست و سلامت روحی، روانی و جسمی کودکان بستگی دارد، تصریح کرد: تربیت کودکان در این دوران نیاز به مراقبت، محافظت و تربیت صحیح و محیط مناسب دارد.
مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان استان زنجان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان عقلانی‌ترین سرمایه‌گذاری است، افزود: در این زمینه برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با رویکرد آموزه‌­های عاشورا برای کودکان با مشارکت خود کودکان و اجرای برنامه‌هایی مرتبط با کودکان اجرایی می‌شود.
صالحی به برنامه‌های هفته کودک نیز اشاره کرد و گفت:  برگزاری نمایشگاه کتاب و آثار مربیان و کودکان، نشست­‌های تخصصی و ترویجی، اجرای محافل عاشورایی، قصه‌گویی، اهدای کتاب و لوازم التحریر به کودکان، اجرای نمایش و بازدید از موزه‌­ها و آثار تاریخی از جمله برنامه‌هایی است که طی هفته کودک اجرایی خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: