کد خبر: 3649251
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
عضو هیئت امنای مجمع خیرین سلامت کشور تاکید کرد:
گروه اجتماعی: عضو هیئت امنای مجمع خیرین سلامت کشور گفت: باید برای نظارت بر انجمن‌های خیریه، مشاوری در نهاد ریاست‌ جمهوری گمارده شود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، به نقل از مهر، حجت‌الاسلام مصطفی مرسلی شامگاه سه شنبه در دیدار با اعضای انجمن خیریه حمایت از بیماران ام‌اس شهرستان ابهر، افزود: انجمن‌های خیریه باید هدایت، حمایت و نظارت شوند.
وی با بیان اینکه نهادهای نظارتی باید برخوردهای محبت‌آمیز را جایگزین برخوردهای قهری کنند، اظهار کرد: آرامش روحی و روانی و امید بیماران به آینده، بیشتر از داروها می‌تواند در بهبودی بیماران تاثیرگذار باشد.
مرسلی با بیان اینکه لزوم تحقق این مسئله در گرو تقویت فرهنگ انفاق است، گفت: متاسفانه در این زمینه کمتر کار کرده‌ایم.
عضو هیئت موسس مجمع خیرین سلامت کشور، با بیان اینکه وزارت بهداشت، بدهکاری‌های سنگینی دارد، اظهار کرد: دولت در صورت برنامه‌ریزی می‌تواند از پس هزینه‌های درمان بیماری‌هایی مانند ام‌اس بر بیاید.
مشاور دفتر رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه دولت با وضعیت فعلی نمی‌تواند از پس هزینه‌های درمان بر بیاید، تاکید کرد: انجمن ام‌اس در صورت کار تشکیلاتی، می‌تواند منطقه شمال‌غرب کشور را پوشش دهد.
مرسلی با بیان اینکه در کشور امکانات خوبی وجود دارد که باید به نقدینگی تبدیل شود، تصریح کرد: ما در سطح کشور نقدینگی زیادی داریم اما مدیریت توزیع خوبی نداریم.
وی با اعلام حمایت قاطع از پیشنهاد رئیس انجمن ام‌اس شهرستان ابهر برای احداث مرکز خیریه فیزیوتراپی و آب‌ درمانی در ابهر، افزود: آب درمانی بحث جدیدی در کشور است که بسیاری از بیماران به آن نیازمند هستند.
عضو هیئت امنای مجمع خیرین سلامت کشور با توصیه به فعالان خیریه‌ها به دوری از نگاه‌های جناحی، خواستار عدم تقابل و تظاهر آنان شد و گفت: گام‌های‌تان را در مسیر کمک به نیازمندان محکم بردارید.
نماینده اسبق مردم شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید به مسئولان نسبت به اهتمام بیشتر به رفع نیازهای اساسی مردم ، اظهار کرد: تا نسبت به حقوق مردم آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی صورت نگیرد، برخی عوام‌فریبی‌ها ادامه خواهد داشت.
مرسلی تقویت فرهنگ عمومی را از دیگر راه‌های غلبه بر برخی عوام‌فریبی‌ها دانست و گفت: شما به‌عنوان فعالان اجتماعی منطقه، رسالت سنگینی در این زمینه بر عهده دارید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: