کد خبر: 3649271
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
گروه معارف: همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری آبان‌ماه سال‌ جاری در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام رحیم شاهدی، استاد دانشگاه هنر اسلامی تبریز، امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در تبریز خبر داد و گفت: این همایش ملی به همت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و با همکاری بیش از 20 مرکز علمی و دانشگاهی کشور در ایام سالگرد رحلت مرحوم علامه جعفری 24 و 25 آبان ماه سال‌جاری در تبریز برگزار خواهد شد.

وی، با بیان اینکه این همایش در دو بخش برگزار خواهد شد، افزود: بخش اول مربوط به بزرگداشت مقام علمی و معنوی مرحوم علامه جعفری است که 24 آبان ماه در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز با حضور اساتید برجسته علمی کشور برگزار میشود و بخش دوم همایش نیز مربوط به فراخوان مقالات علمی تحت عنوان اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در چهار بخش علم و دین، معرفت شناسی، فلسفه هنر و فلسفه حقوق بشر است 25 آبان ماه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام شاهدی، هدف از برگزاری این همایش را بزرگداشت مفاخر دینی و ملی اعلام کرد و گفت: جزء رسالتهای اصلی دانشگاه‌ها، حوزههای علمیه و مراکز علمی است که متاسفانه تبریز علی رغم اینکه شهر علامهها است کمتر به مفاخر دینی پرداخته می‌شود.

دبیر علمی همایش ملی بررسی اندیشههای فلسفی علامه جعفری، اظهار کرد: برای پر کردن این خلا و برای آشنا کردن نسل جدید با مفاخر جهان اسلام این همایش در راستای تعظیم و تکریم این بزرگان و معرفی این بزرگان به مردم و ‌نسل جوان برگزار میشود.

وی، با بیان اینکه تاکنون 76 مقاله و 10 پایان نامه به دبیرخانه همایش ارسال شده است، اضافه کرد: در این همایش برای اولین بار مجموعه آثار علامه جعفری (ره) در یازده جلد رونمایی خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: