کد خبر: 3649277
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
گروه اجتماعی: فرمانده انتظامی ناجا گفت: با وجود فعالیت گروه‌های تکفیری، سلفی و داعش در اطراف کشور و با هجمه‌هایی که از طرف دشمن وارد می‌شود، نظام اسلامی همچنان با امنیت و اقتدار به راهش ادامه می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، سردار حسین اشتری، فرمانده انتظامی ناجا، 12مهرماه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان البرز با تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهارکرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند 'نیروی انتظامی با تامین امنیت مردم زمینه ساز آبروی نظام اسلامی می باشد'، لذا ما باید کاری کنیم که اعتماد ایشان و مردم نسبت به ما روز به روز افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه امنیت بالاترین نعمت برای مردم است، افزود: وظیفه نیروی انتظامی حفظ و ارتقاء امنیت می باشد که بسیار بر آن تأکید شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: همانطور که می بینیم در کشورهای پیرامونی و در همسایگی ما، امنیت وجود ندارد و اگر ما نسبت به این موضوع یعنی ناامنی نگرانی داشته باشیم باید تمام تمرکز خود را بر روی این موضوع بگذاریم چرا که تمام پیشرفت‌ها در زمینه علمی، اقتصادی، سیاسی و... در سایه امنیت به وجود آمده است.
اشتری، برقراری امنیت را کار جمعی دانست و تصریح کرد: تنها نمی‌توان گفت دستگاه قضائی یا انتظامی به تأمین امنیت بپردازند، بنابراین در این زمینه باید مشارکت عمومی وجود داشته باشد. برای حصول به این مهم دستگاه‌هایی که متولی امنیت هستند باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند و برای رسیدن به این مهم از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.
فرمانده ناجا ادامه داد: امروز قوای سه گانه، نیروهای مسلح، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، روحانیون معظم و همه و همه دست به دست هم دادند تا امنیت کشور خدشه دار نشود، در بحران ها و حوادث گوناگون شاهدیم که با همدلی، موفق به حل مشکلات شده ایم.
وی یادآور شد: در استان البرز نیز با هماهنگی و همدلی دستگاه‌های اجرایی و مردم، وضعیت خوبی از نظر امنیتی ایجاد شده است.
این مسئول در ادامه به ویژگی خاص استان البرز اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ' استان البرز یک ایران کوچک است' به درستی فرمایش ایشان در این استان معنا پیدا کرده است، چرا که شاهد وجود قومیت‌های مختلف در این استان هستیم هرچند این موضوع نوعی فرصت برای رشد این استان محسوب می‌شود.
به گفته فرمانده ناجا، استان البرز به دلیل مجاورت با کلان شهر تهران، جمعیت در حال رشد، وجود جاده‌های مواصلاتی که حدود 14 استان را به تهران متصل می‌کند و محورهای تهران – کرج و کرج –چالوس که از ترافیک بالایی به ویژه در ایام خاص مانند تعطیلات نوروز برخوردارند، وجود کارگاه‌های کوچک و بزرگ و چهار زندان در این استان از حساسیت زیادی برخوردار است و این موضوع وظایفی که تمامی دستگاه‌ها بر عهده دارند را افزایش می‌دهد.
وی اقدامات پلیس البرز را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به کمبود امکانات و تجهیزات، فرمانده و کارکنان انتظامی این استان با روحیه جهادی، احساس وظیفه و عشق و علاقه به مردم امنیت مطلوبی را در استان برقرار کرده‌اند.
فرمانده ناجا در پایان از سردار بخشعلی کامرانی‌صالح، فرمانده سابق استان البرز به دلیل خدمت‌گزاری، فعال بودن و اجرای برنامه‌ها و اهداف امنیتی و انتظامی استان قدردانی و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق و موفقیت کرد و سردار محمدیان، فرمانده جدید استان را به عنوان فردی، فعال و آگاه، موفق، با تجربه و بهترین گزینه برای فرماندهی انتظامی استان البرز نام برد و برای وی آرزوی توفیق و سرافرازی در مسئولیت جدید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: