کد خبر: 3649289
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
گروه اجتماعی: سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: تبدیل این استان به ژئوپارک جهانی در دستور کار قرار گرفته است.
 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، به نقل از روابط عمومی استانداری ، گودرز امیری در پانزدهمین ستاد هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: با توجه به قابلیت های این استان در حوزه زمین شناختی می توان با ثبت آن در یونسکو به عنوان ژئوپارک زمینه افزایش حضور گردشگران خارجی را فراهم کرد.
وی افزود: سال گذشته چهار هزار و 700 گردشگر خارجی به چهارمحال و بختیاری سفر داشته که با تبدیل این استان به ژئوپارک وضعیت حضور توریست خارجی در استان متحول می شود.
امیری تصریح کرد: در صورت تبدیل چهارمحال و بختیاری ره ژئوپارک و ثبت آن در مناطق گردشضگری بین المللی این استان به گردشگران نقاط مختلف دنیا معرفی خواهد شد.
وی بیان داشت: وجود گنبدهای نمکی، غارها، آبشارها، تونل ها و سایر جاذبه های طبیعی در چهارمحال و بختیاری زمینه تبدیل این استان به ژئوپارک را فراهم کرده است.
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید تا پایان امروز پاسخ استعلام زمین مربوط به سنگ شکن طرح آهک هیدراته را ارائه دهد.
وی عنوان داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تا پایان هفته آینده نسبت به اعلام نظر نهایی سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش تولید اوره در محل کوه سرخ لردگان اقدام کند.
امیری اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد باید هر چه سریع تر تکلیف نحوه مشارکت در احداث بیمارستان 540 تختخوابی مرکز چهارمحال و بختیاری با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء را مشخص کند.
وی همچنین ادامه داد: قرار بود پنجره واحد سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری امروز رونمایی شود که به علت ضرورت رفع برخی اشکالات ان این مهم به هفته آینده موکول شد.
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری به غیبت مدیران کل برخی دستگاه های اجرایی استان در نشست های تصمیم گیری انتقاد و بیان کرد: غیبت این مدیران در نامه ای به مسئولان ملی آن ها اعلام می شود.
وی یادآور شد: مدیران کل دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری نباید با تغییر مدیریت عالی استان از حضور در نشست های تصمیم گیری دلسرد شوند.
امیری با قدردانی از خدمات ارزنده و ارزشمند قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری در دولت تدبیر و امید عنوان کرد: تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی استان تا روز آخر مدیریت نسبت به امور محوله مسئول و پاسخگو هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: