کد خبر: 3649302
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
گروه جامعه: رئیس سازمان حج و زیارت در نشست آسیب شناسی حج سال جاری از مدیران این سازمان خواست که بر پیاده سازی سه اصل روانسازی، پویا سازی و کم هزینه‌تر کردن فرآیندها در حج تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت صبح امروز چهارشنبه 12 مهرماه در نشست آسیب شناسی حج تمتع سال 96 و برنامه ریزی حج 97 که با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برگزاری شد، به دیدار روز گذشته مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: وضعیت حج امسال رضایت حداکثری مسئولان حج را بدنبال داشت و روز گذشته نیز رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان حج فرمودند که «روز بازگشت حجاج با سلامت و عافیت، برای ما همچون یک روز عید و روز جشن است». 

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان با بیان اینکه برگزاری حج و عمره مایه برکت برای کشور و مجموعه حج و زیارت است، خطاب به مدیران و مسئولان سازمان حج و زیارت تاکید کرد که ما باید دغدغه همه مسائل حج، عمره و عتبات را داشته باشیم و از عمق وجود در این زمینه کار کنیم که این نشان می‌دهد که ما شکرگزار این نعمت هستیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست آسیب شناسی حج سال جاری از مدیران سازمان حج و زیارت خواست که بر پیاده سازی سه اصل روانسازی، پویا سازی و کم هزینه تر کردن فرآیندها در حج تلاش کنند.

محمدی در این دیدار از مسئولین کارگروه‌های حج خواست که از همین امروز اعضای کارگروه‌های مربوطه را تشکیل دهند و در انتخاب اعضای علاوه بر نیروهای مجموعه حج و زیارت از توان افراد متخصص نیز استفاده کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: ما باید در آسیب شناسی مشکلات را ریشه یابی و بر اساس آن برای حج سال 97 برنامه ریزی کنیم و در برنامه‌ریزی‌ها از محدوده فرآیند‌های متعارف که طی این سال‌ها در حج جاری بوده، خارج شویم.

معاون وزیر ارشاد افزود: ما در برنامه ریزی‌هایمان باید ضمن توجه به محدودیت‌ها و مقررات کشور میزبان راهکارهای منطقی برای بهبود فرآیندها باشیم.

وی در خاتمه این بخش از سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش‌های دست اندرکاران حج سال‌ جاری در 57 روز موسم حج، از ابتدای عملیات اعزام زائران به عربستان تا بازگشت حجاج به میهن اسلامی، همفکری و هم افزایی در مجموعه حج و زیارت را زمینه ساز حجی موفق در سال 97 توصیف کرد.

لازم به ذکر است: در حج سال جاری 25 کارگروه تخصصی برای تصمیم گیری، برنامه‌ریزی و آسیب شناسی عملیات حج تشکیل شد که قرار است این کارگروه‌ها از امروز با انتخاب اعضا، ضمن آسیب شناسی حج گذشته، راهکارهای رفع و بهبود آسیب‌های حج گذشته را برای برنامه ریزی حج سال آینده تعریف کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: