کد خبر: 3649306
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
لاریجانی مطرح كرد:
گروه سیاست و اقتصاد: رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه قوانینی برای تسهیل فضای كسب و كار و تسهیل در سرمایه‌گذاری در احكام ششم برنامه توسعه را از جمله تلاش‌های مجلس برای رفع مشكلات اقتصادی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز، 12 مهرماه در بدو ورود خود به شیراز كه برای شركت در چند یادواره شهدا در شهرستان‌های شمالی استان فارس به این دیار سفر كرده است، حضور در چند شهرستان را از اهداف سفر خود برشمرد و گفت: در چندین مناسبت شهرستان‌های فارس شركت خواهیم كرد و از نزدیك مشكلات آنان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی افزود: بعد از بررسی مشكلات شهرستان‌ها تلاش می‌كنیم تا در بودجه سنواتی و همچنین طرح‌ها و لوایحی كه به مجلس ارائه می‌شود، تدابیری برای رفع آن‌ها اندیشیده شود.

لاریجانی با تأكید بر اهمیت توجه به مسائل اقتصادی كشور گفت: یكی از مهم‌ترین وظایف ما این است كه اقتصاد كشور را در مسیر تندشونده قرار دهیم تا مشكلاتی نظیر بیكاری رفع شود.

رئیس قوه مقننه با یادآوری اینكه تاكنون تلاش‌هایی در این جهت انجام شده است، ارائه قوانینی برای تسهیل فضای كسب و كار و همچنین تسهیل در سرمایه‌گذاری در احكام ششم برنامه توسعه را از جمله این تلاش‌ها برشمرد.

وی در عین حال بر این نكته تأكید كرد كه بازخورد قوانین باید در مقام عمل دیده شوند و همچنین بعد از بررسی مشكلات باید برای رفع آن‌ها اقدام كرد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاكرات هسته‌ای و برجام اشاره كرد و گفت: مذاكرات ما در برجام تمام شده است و سخنانی كه امروز آمریكایی‌ها مطرح می‌كنند، تلاش برای چانه‌زنی است تا بتوانند امتیازات بیشتری برای خود كسب كنند.

وی این مسیر آمریكایی‌ها را اشتباه برشمرد و افزود: البته وزیر امور خارجه كشورمان چندین بار به سخنان آمریكایی‌ها پاسخ گفته كه همگی درست بوده است زیرا وقتی مذاكرات به پایان رسیده و توافق بین‌المللی انجام شده است و برای آن مصوبه شورای امنیت هم به تصویب رسیده است، دیگر این مسئله تمام شده محسوب می‌شود.

لاریجانی با تصریح اینكه اگر كسی می‌خواهد بحث جدیدی شروع كند باید موضوع جدیدی در این باره مطرح كند ضمن اینكه باید طرفین هم به انجام مذاكره راضی باشند، به مذاكراتش با مسئولان اروپا اشاره كرد و گفت: استنباط من این است كه مسئولان اروپایی هم اشكال در روش سیاسی آمریكا را درك كرده‌اند و به همین دلیل صراحتاً می‌گویند كه ما مستقل تصمیم می‌گیریم.

وی با بیان اینكه مسئولان اروپایی معتقد هستند كه برجام باید وجود داشته باشد، گفت: البته باید توجه داشته باشیم كه در عالم سیاست این موضوعات باید به صورت لحظه‌ای رصد شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: ما در برجام برای خود منافعی تعریف كرده‌ایم كه تا زمانی كه این منافع تأمین شوند، آن را قبول داریم در غیراین صورت و اگر طرف مقابل هم به برجام پایبند نباشد، ما هم به ازای این رفتار را در نظر خواهیم گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: