کد خبر: 3649333
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
گروه اجتماعی: همزمان با سراسر كشور، گردهمایی 15 هزار نفر از «رهروان زینبی» در 20 بقعه متبركه فارس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، همزمان با سراسر كشور، گردهمایی «رهروان زینبی» در 20 نقطه استان فارس عصر دیروز، 11 مهرماه برگزار شد.

در شیراز این مراسم با محوریت حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز برگزار شد كه در آن مدیركل اوقاف فارس و همچنین رئیس هیئت امنای این آستان مقدس به سخنرانی پرداختند.

حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف فارس در این مراسم با بیان اینكه این مراسم با مشاركت 15 هزار نفر در 20 بقعه متبركه استان اجرا شده است، گفت: در این گردهمایی‌ها تلاش شده است تا پیام حضرت زینب(س) بعد از كربلا تبیین شوند.

وی نقش پیام‌آوری حضرت زینب(س) در كربلا را یادآور شد و گفت: اگر آن حضرت در كربلا نبودند، پیام عاشورا منتقل نشده و تا به امروز نمی‌رسید.

موسوی همچنین به سنت سوگواری حسینی اشاره كرد و افزود: امروز بعد از گذشت 1400 سال همچنان یادآوری پیام عاشورا در قالب برگزاری مراسم‌های سوگواری حسینی انجام می‌شوند.

مدیركل اوقاف فارس با یادآوری اینكه امسال چهارمین سال برگزاری همایش «رهروان زینبی» است، گفت: امسال تعداد شركت‌كنندگان این همایش نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است چرا كه امروز نیازمند حضور زنان انقلابی و زینبی در عرصه‌های مختلف هستیم.

حجت‌الاسلام سید محی‌الدین طاهری، رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز نیز در این مراسم ضمن برشمردن مناقب حضرت زینب(س)، مهم‌ترین اقدامات آن حضرت را یادآور شد و گفت: عقیله بنی هاشم بعد از كربلا با مدیریت جهادی توانست حادثه‌ای دیگری را در شام خلق كند و نهضت عاشورا را زنده سازد لذا تمام زنان ما باید ابعاد زندگی و شخصیتی آن حضرت را مدنظر قرار دهند.

وی، خواستار تهیه فیلم و انیمیشن از زندگی حضرت زینب(س) شد و بر این نكته تأكید كرد كه باید از ظرفیت‌ها و الگوهای مذهبی خود نهایت استفاده را برای هدایت جامعه ببریم.

طاهری در ادامه با بیان اینكه موازی كاری و دوباره كاری در امورات فرهنگی صورت می‌گیرد، گفت: به همین دلیل است كه بسیاری از كارها خنثی می‌شوند و یكی از مهم‌ترین كارهای فرهنگی همین تبین ابعاد شخصیتی حضرت زینب(س) است كه باید مدنظر دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.

یادآور می‌شود، در این همایش علاوه بر مداحی و مرثیه‌سرایی در سوگ سید و سالار شهیدان توسط حاج كاظم محمدی، از 20 خانواده‌های شهدای مدافع اعم از لشكر فاطمیون و لشكر 19 فجر اعم از شهید عبدالله اسكندری، مهرداد قاجار و غیره قدردانی به عمل آمد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: