کد خبر: 3649342
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی سروش جاودانه وحی با بیان اینکه بیش از ٢٠ هزار نفر در نخستین دوره مسابقات ملی سروش وحی ثبت‌نام كرده‌اند، گفت: این رقابت‌ها که 300 شركت‌كنندگان از كشورهای عربی، افغانستان و پاكستان نیز دارد، 15 الی 25 مهرماه برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی،‌ به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی سروش جاودانه وحی، نشست خبری نخستین دوره مسابقات ملی سروش وحی دیروز، 12 مهرماه در محل این مؤسسه برگزار شد.
بنابر این گزارش، در این نشست حجت‌الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوی، از افزايش مسابقات قرآن و عترت در سطح شهر مشهد و به‌خصوص حاشيه این کلان شهر مذهبی ابراز خرسندی كرد.
حجت‌الاسلام ايزدی با بیان اینکه هر نوع فعاليت و تلاشی با هدف رسيدن به فهم قرآن كريم بسيار قابل تقدير است، ادامه داد: قرآن كريم بيش از ٣٠ وظيفه برای انسان تعيين كرده است، قرائت و حفظ آيات قرآن هدف اصلی نيست، بلكه تنها گام اول برای رسيدن به اهداف والای قرآنی است.
وی، انس با قرآن، عمل به دستورات در زندگی و جامعه را از گام‌های مهم بعد از حفظ و قرائت قرآن برشمرد و اضافه كرد: هر نوع اقدام برای رسيدن به اين اهداف از اهميت بسياری برخوردار است و حتما بايد دارای خروجی ارزشمند باشد.
نیمه مهرماه؛ آغاز مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن سروش وحی/ ثبت‌نام 20 هزار نفر در این رقابت‌ها
وي تصريح كرد: تقسيم كارها ميان مجموعه‌هایی همچون اوقاف و امور خيريه، تبليغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و ديگر مجموعه های مربوطه، همگی دست به دست هم داده‌اند تا اهداف والای قرآنی را در جامعه گسترش دهند اما بايد برای معرفی يک متولی مشخص در اين حوزه اقدام كرد.
معاون فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوی گفت: شهر مشهد، منور به نور بارگاه رضوی است و موارد متعددی از چنين فعاليت‌هایی در اين شهرستان ديده می‌شود كه بسيار بسيار جاي تشكر و افتخار دارد.
وي در خصوص اين‌گونه فعاليت‌های قرآنی، اظهار كرد: اداره‌كل اوقاف و امور خيریه در سراسر كشور و به‌خصوص خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف به‌ويژه فعاليت‌های قرآنی بسيار ارزشمند و شبه معجزه بوده است.
حجت‌الاسلام ايزدی با اشاره به سفارش رهبر معظم انقلاب، مبنی بر تربیت و پرورش 10 ميليون حافظ قرآنی در سطح كشور گفت: اداره‌كل اوقاف و امور خيريه حدود به يک ميليون و سيصد هزار حافظ را با اين هدف تربيت كرده است.
نیمه مهرماه؛ آغاز مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن سروش وحی/ ثبت‌نام 20 هزار نفر در این رقابت‌ها
در ادامه سروش عظیمی، مدير مؤسسه سروش جاودانه وحی گفت: نخستين دوره مسابقات ملی و بين‌المللی سروش وحی از ١٥تا ٢٥ مهرماه سال جاری به صورت كتبی برگزار می‌شود.
عظيمی افزود: اين مسابقات با هدف تحقق منويات مقام معظم رهبری در حوزه تربيت حافظان قرآن کریم برگزار خواهد شد و تاكنون بيش از ٢٠ هزار نفر از سراسر كشور جهت شركت در اين مسابقات ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد حدود 8 هزار نفر از استان خراسان هستند.
وی تصريح كرد: ٢٨ نقطه در كشور در اين مسابقات شركت می‌كنند و نزديک به 300 نفر از شركت‌كنندگان از كشورهای عربی، افغانستان و پاكستان هستند.
وي در پايان افزود: اين مسابقات به ياد شهدای قيام مسجد گوهرشاد، شهداي مدافع حرم و شهيد فاجعه منا، شهيد محسن حاجی‌حسنی‌كارگر برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: