کد خبر: 3649358
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
گروه سیاسی: 156 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مسئولان حج و زیارت به جهت برگزاری مطلوب حج تمتع امسال تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه تشکر 156 نماینده مجلس از مسئولان حج و زیارت برای برگزاری مطلوب حج امسال قرائت شد.
متن این بیانیه که به همت زهرا سعیدی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس، تهیه شده است به شرح ذیل می‌باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحيم

وَلِلَّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ البَيتِ مَنِ استَطَاعَ إِلَيهِ سَبِيلا وَمَن كَفَرَ فَإِنَّ اللهَ غَنِيٌّ عَنِ العَالَمِينَ. (آل عمران/ 97)

كنگره عظيم حج؛ نمایشی بزرگ از وحدت اسلامی است كه مسلمانان سراسر گيتي هر سال فارغ از رنگ‌ها، نژادها، قوميت‌ها و مليت‌ها در آن حضور يافته و ضمن راز و نياز با معبود در جوار حرم امن الهي، صحنه‌هايي بي‌بديل از شكوه همدلي و يكرنگي يك امت را به نمايش مي‌گذارند.

فراهم آوردن زمينه حضور حجاج عزيز كشورمان در حج تمتع ٩٦ بعد از وقفه دو ساله در اعزام زائران، با توجه ابعاد پيچيده مسئله، قطعا نيازمند تدبير مناسب و همكاري نزديك همه دستگاه هاي متولي بود كه به لطف الهي اين مهم رقم خورد و حجاج بيت الله الحرام كشورمان در كمال امنيت و آرامش و با حفظ شأن و كرامت آنها، حجي عزتمندانه را مطابق منويات رهبر معظم انقلاب بجا آوردند.

ما نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن دفاع از مواضع اصولي نظام در مناقشات با دولت سعودي، از تمهيدات مناسب انديشيده شده در برگزاري حج ابراهيمي طبق توافقات دو كشور تشكر كرده، تلاش‌هاي خالصانه حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي قاضي عسكر؛ نماينده محترم ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و اقدامات ارزنده سازمان حج و زيارت به ويژه جناب آقاي حميد محمدي، رياست اين سازمان، را در ساماندهي امور حجاج  ارج مي نهيم و آمادگي خود را براي كمك جهت تسهيل روند اعزام حجاج در سالهاي آتي اعلام مي‌داريم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: