کد خبر: 3649372
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
گروه اجتماعی: مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: زائران ایرانی اربعین در سال گذشته با هدف کمک به نیازمندان 2 میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به پایگاه‌های مستقر کمیته امداد در مرز مهران اهدا کردند .
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد ایلام، ضیاء رضایی، مدیر کل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) استان ایلام، امروز در دیدار با مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان ایلام، اظهار کرد: با توجه به‌پیش رو بودن مراسم بزرگ اربعین و حضور پرشمار زائران در مرز مهران برای حضور در این مراسم، فرصت بسیار مهمی برای مشارکت مردم برای کمک به نیازمندان فراهم‌شده است .
وی یادآور شد: ضرورت دارد کمیته امداد در پایانه مرزی مهران پایگاهی برای جمع‌آوری کمک‌های زائران اربعین راه‌اندازی و از این ظرفیت استفاده کند .
رضایی با بیان اینکه همچنین باید مکان‌هایی نیز برای جانمایی صندوق‌های جمع‌آوری کمک زائران در محدوده پایانه مرزی مهران در نظر گرفته شود، گفت: امیدواریم با همکاری پایانه‌های استان این مکان‌ها در اختیار کمیته امداد قرار گیرد .
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام یادآور شد: اربعین سال گذشته  ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق پایگاه‌ها کمیته امداد مستقر در مرز مهران جمع‌آوری شد که این کمک‌ها صرف خدمت‌رسانی به نیازمندان استان شد .
در ادامه نورالله دلخواه، مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های ایلام نیز اظهار کرد: مرز مهران اصلی‌ترین مرز زمینی بین ایران و عراق برای تردد زائران عتبات عالیات و اربعین است  و می‌توان از این ظرفیت مهم برای خدمت به نیازمندان بهره‌مند شد .
وی عنوان کرد: صدور مجوز برای راه‌اندازی پایگاه کمیته امداد در مرز مهران قبل از آغاز مراسم اربعین در دستور کار سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌ها قرار دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: