کد خبر: 3649417
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
حجت‌الاسلام بیگی:
گروه اجتماعی: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی با اشاره به فلسفه قیام امام حسین (ع) گفت: ایستادگی در برابر ظلم و آزادگی و تبیین فرهنگ شهادت طلبی از پیام های اصلی قیام اباعبدالله الحسین (ع) بوده و این پیام در طول تاریخ جاودانه خواهد ماند.
حجت‌الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، اظهار کرد: با واقعه عاشورا نباید به عنوان یک تاریخ برخورد کرد زیرا یک مسئله شخصی و یک رقابت سیاسی نبوده و بعنوان یک رویداد ساده تاریخی شناخته نمیشود.

وی ادامه داد: واقعه قیام عاشورا نه حادثه شخصی است و نه داستان تاریخی و افسانه، بلکه قیام امام حسین (ع)  یک جریان سیاسی جهت زنده نگه داشتن حیات دین و شرع در زمان خود بوده است.

حجت‌الاسلام بیگی تصریح کرد: اباعبدالله‌الحسین (ع) برای مقابله با جریانات استکباری عصر خود و مقابله با فساد زمانه خود، درس آزادگی و آزادمردی را در تاریخ جاودانه کرد.

وی تاکید کرد: عدم سازش دین داری و حق طلبی با زندگی مادی و چشم پوشی از آن و ارجحیت زندگی مادی موجب همگام شدن با اهداف لشکر عمرسعد بوده و انسان را از معنویات اخروی دور خواهد کرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد (ع)، بیان کرد: امام زین‌العابدین(ع) بعنوان راوی وقایع قیام کربلا، نقش پررنگی در زنده نگه داشتن فلسفه قیام کربلا داشته است.

وی افزود: اگر امام سجاد(ع) و روشنگری های وی بعد از واقعه عاشورا نبود امروز واقعیت های تلخ آن دو روز به گوش مسلمان نرسیده و چندین سال بعد از قیام کربلا از یادها فراموش می شد.

حجت‌الاسلام بیگی خاطر نشان کرد: امام چهارم شیعیان با امانت داری که از جد خود به ارث برده بود نکته به نکته حوادث و مضلومیت ائمه اطهار را در روز عاشورا به اهل بیت و مردم گفته و از ظلم بنی امیه پرده برداشت.

وی اظهار کرد:. هیچ کار خدا بی دلیل و حکمت نیست و اگر در روز عاشورا امام سجاد (ع) بیمار نبود، امروز واقعه روز عاشورا در غباری از تردید و دروغ مدفون می شد ولی این امام بزرگوار بعد از تحمل سال ها اسارت و درد توانست واقعیت های کربلا را برای جهان اسلام بازگو کند.

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی عنوان کرد: خبرنگاران باید امام سجاد (ع) را در امانت داری در انتقال وقایع به دیگران را الگوی کاری خود قرار دهند و از امام سجاد (ع) بعنوان شاخص ترین الگوی اسلامی خود استفاده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: