کد خبر: 3649436
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
مسئول روابط عمومی و امور بین المللی موسسه صنعتی گوشت مشهد گفت: در هفته اول محرم 16 هزار مورد کشتار گوسفند و حدود 18 هزار کشتار دام سبک و سنگین داشتیم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، ایسنا نوشت: محسن امامی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر مشهد یک شهر مذهبی در سطح کشور و جهان اسلام است و امسال نیز این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام تعیین شد، در ایام محرم فعالیت ما نیز افزایش یافت و حتی در روزهای تاسوعا و عاشورا به فعالیت خود ادامه دادیم و کشتار دام ادامه یافت.
وی ادامه داد: در مجموع در هفته اول محرم امسال حدود 18 هزار دام سبک و سنگین و 16 هزار گوسفند ذبح شد.
مسئول روابط عمومی و  امور بین المللی موسسه صنعتی گوشت مشهد در خصوص نظارت بهداشتی بر دام‌های ذبح شده، تصریح کرد: از لحظه ورود دام در کشتارگاه، پزشکان و دکتر دامپزشکی بر فرایند کشتار نظارت دارند و این نظارت تا لحظه بسته‌بندی ادامه خواهد یافت. به طور کلی تمام موازین بهداشتی در فرایند ذبح و بسته‌بندی دام رعایت می‌شود.
امامی با اشاره به اینکه موسسه صنعتی گوشت مشهد پس از کشور عربستان بزرگترین موسسه در خاورمیانه است، عنوان کرد: حدود 90 درصد گوشت قرمز مشهد توسط همین موسسه تامین می‌‌شود و در عین حال تمام نظارت‌های بهداشتی در آن انجام می‌گیرد.
وی ادامه داد: میانگین آمار ذبح دام ما نسبت به آمار سال گذشته کمتر بوده و امسال به طور میانگین روزانه 2200 دام ذبح شده که این میزان در سال پیش 2500 تن بوده است. شاید مهم‌ترین علت این کاهش، افزایش قیمت دام زنده باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: