کد خبر: 3649449
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
کانون خبرنگاران نبأ: ستاد نماز جمعه تهران در یک حرکت نمادین جایگاهی را در محل اقامه نماز جمعه تهران در دانشگاه تهران به یاد حادثه انفجار در محل نماز جمعه تهران در سالهای ابتدایی انقلاب قرار داده است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، ستاد نماز جمعه تهران در یک حرکت نمادین جایگاهی را در محل اقامه نماز جمعه تهران در دانشگاه تهران به یاد حادثه انفجار در محل نماز جمعه تهران(در سالهای ابتدایی انقلاب قرار داده) و بر روی این مزارها اسم شهدای این واقعه را حک کرده تا نمازگزارانی که برای اقامه نماز جمعه به محل دانشگاه تهران می‌آیند هم یاد این حادثه را زنده نگه دارند و هم فاتحه‌ای را نثار روح این شهدا کنند.

این حرکت نمادین با استقبال بی نظیر نماز گزاران روبه‌رو شده و در کنار این قبور اکثر نمازگزاران لحظاتی را توقف می‌کنند و فاتحه‌ای را برای این شهدا قرائت می‌کنند و در همین زمان کوتاه درباره این موضوع با یکدیگر سخن می‌گویند.

در بعضی مواقع نمازگزارانی که در روز بمب گذاری در آن روز در دانشگاه تهران بودند، خاطرات آن روز را برای جوان ترها و کسانی که سن‌ کمتری دارند تعریف می‌کنند و جوان ترها با استقبال گوش می‌دهند.

زنده نگه داشتن یاد شهدا یکی از اهداف این عمل است که به خوبی با این حرکت نمادین جلوه کرده است، لازم به ذکر است انفجار نماز جمعه تهران در سال 1363 و در 24 اسفند ماه در هنگام اقامه نماز جمعه توسط رهبر معظم انقلاب اتفاق افتاد و این انفجار توسط منافقین کوردل انجام شد و شهدایی در این انفجار تقدیم انقلاب شد.

محمدعلی نادعلی

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: