کد خبر: 3649493
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
گروه فرهنگی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کتاب خراسان‌جنوبی گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا ٢٠ مهرماه سال جاری تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی، احمد محبی گفت: برای شرکت در این جشنواره آثار ارسالی باید در فاصله سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ چاپ و منتشر شده باشد و دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار ارسالی برای مقاصد هنری، فرهنگی و اقتصادی استفاده کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گسترش تولید و نشر کتاب‌های ارزشمند و پاسداشت تلاش نویسندگان و مؤلفان در سراسر کشور را اهداف این جشنواره برشمرد و  تصریح کرد: ادبیات، آداب و رسوم، میراث فرهنگی، هنری و صنایع دستی، ایثار و شهادت، مقاومت و پایداری، بررسی فرصت‌های شغلی، تولید و توسعه اقتصادی استان از محورهای جشنواره است.

محبی افزود: بخش ویژه جشنواره مربوط به تمامی کتب مؤلفین استانی (تألیف و ترجمه) با موضوعات مختلف که توسط ناشرین استانی چاپ و منتشر شده باشد، می‌شود.

وی در خصوص جوایز این جشنواره ادامه داد: به نفر اول لوح سپاس، تندیس جشنواره به همراه سه‌ سکه کامل بهار آزادی، به نفر دوم لوح سپاس جشنواره به همراه دو سکه کامل بهار آزادی و به نفر سوم لوح سپاس جشنواره به همراه یک سکه کامل بهار آزادی و همچنین در بخش ویژه به برترین اثر لوح سپاس، تندیس جشنواره به همراه مبلغ ١٠ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ سه‌شنبه ٣٠ آبان ٩٦ اختتامیه نخستین جشنواره ملی کتاب خراسان‌جنوبی در سالن علامه فرزان اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: