کد خبر: 3649514
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: اقتدار و عزت کشور را مرهون و مدیون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان هستیم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز در دیدار استاندار جدید آذربایجان‌شرقی با پیشکسوتان جنگ گفت: اقتدار و عزت کشور را مرهون و مدیون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان هستیم.
وی ادامه داد: اگر امروز مسوولان کشور در عرصه‌های بین‌المللی قاطعانه صحبت می‌کنند و از حیثیت نظام دفاع می‌کنند، به برکت خون شهدا و مردانگی‌های رزمندگان دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه دفاع مقدس روحیه خودباوری را در نیروهای داخلی ما ایجاد کرد، اظهار کرد: اول جنگ چه کسی باور می کرد ما بتوانیم روی پای خود ایستاده و به هیچ کس وابسته نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: دشمن بعثی از حمایت‌های اطلاعاتی آمریکا، تسلیحات زرهی شوروی سابق، بمب‌های شیمیایی آلمانی‌ها، هواپیماهای پیشرفته فرانسوی‌ها و حمایت‌های مالی اعراب منطقه برخورد دار بود؛ چه کسی باور میکرد ما روی پای خود به ایستیم و این خود باوری را دفاع مقدس به ارمغان آورد.
امام جمعه تبریز افزود: امروز اگر در دفاع از حریم اهل بیت، مدافعان حرم عاشقانه می‌روند به برکت فرهنگ دفاع مقدس است، نباید این فرهنگ فراموش شود.
وی اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس چون دژی مستحکم است که قابل تسخیر نیست و وظیفه سنگینی بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است و باید در این رابطه بسیار کار شود.
حجت‌الاسلام آل هاشم با اشاره به برکات بسیار زیاد دفاع مقدس در عرصه‌های بین المللی گفت: دفاع مقدس به ملت مسلمان کشورهای منطقه یاد داد که می‌توان در مقابل ظالمان و ستمگران ایستاد؛ آنها جرات ایستادگی نداشتند اما به برکت فرهنگ دفاع مقدس از جمهوری اسلامی ایستادگی و مقاومت را یاد گرفتند.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ یک گنج است، اظهار کرد: باید از این گنجینه ارزشمند حفاظت و مواظبت شود و نگذاریم این فداکاری ها فراموش شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: همه مدیران و مسوولان با درس آموزی از فرهنگ دفاع مقدس مشکلات کشور را به صورت جهادی و به بهترین وجه مرتفع کنند.
وی همچنین بر نقش آموزش و پرورش بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از صحنه‌های دفاع مقدس از کتب درسی، حذف یا کمرنگ شده اند.
حجت‌الاسلام آل هاشم با بیان اینکه آموزش و پرورش برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس باید تلاش وافری داشته باشد، گفت: خیلی ضرورت دارد این فرهنگ به نسل جدید و جوان ما انتقال یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: