کد خبر: 3649517
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
لاریجانی:
گروه سیاست و اقتصاد: رئیس مجلس شورای اسلامی تأكید كرد كه خون شهدا و مجاهدت آنان در دفاع از كشور نقش بسیار مهمی داشت و همین وجهه ایستادگی و مجاهدت ملت ایران است كه موجب شده تا كسی نتواند علیه ما جلو بیاید.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته، 12 مهرماه در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله مدنی، شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم در شهرستان نورآباد ممسنی، با بیان اینكه انقلاب اسلامی ما با شهادت به ثمر رسید، گفت: علی‌رغم اینکه شرق و غرب در برابر ما دسیسه می‌چیدند، اما غیرت انقلابی و مجاهدت شهدا باعث شد که کشور ما دارای وجهه شود و دشمنان فکر نکنند که با تَشَر زدن، مردم از میدان می‌روند.

وی با یادآوری حضور همیشگی مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی بر این نكته تأكید كرد كه ملت ایران همواره نشان داده‌اند كه پای انقلابشان ایستاده‌اند و سپس ادامه داد: خون شهدا و مجاهدت آنان در دفاع از كشور نقش بسیار مهمی داشت و همین وجهه ایستادگی و مجاهدت ملت ایران است كه موجب شده تا كسی نتواند علیه ما جلو بیاید.

لاریجانی به برخی از اظهارات آمریكایی‌ها اشاره كرد و گفت: گاهی مسئولان آمریکایی حرف‌های بزرگتر از دهنشان می‌زنند، اما خودشان نیز می‌دانند ملت ایران ایستاده و مقاوم است.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینكه جلسات متعلق به شهدا منور است، گفت:‌ دستیابی به مقام رفیع شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی با یادآوری اینكه شهدا نقش مهمی در تعالی انقلاب اسلامی داشته‌‌اند و امنیت و آرامش امروز مرهون خون آنان است، افزود: امروز هم جامعه ما نیازمند روحیه مجاهدت است.

لاریجانی همچنین این نكته را یادآور شد كه حضور در مراسم‌هایی که متعلق به شهدا است، باعث می‌شود تا ما یادمان نرود که چه خون‌های باارزشی در راه این انقلاب ریخته شده است.

رئیس قوه مقننه در ادامه به شخصیت شهید آیت‌الله مدنی اشاره كرد و او را از چهره‌های برجسته انقلاب و شخصیتی مجاهد برشمرد و ادامه داد: گاهی عالمانی در دانشگاه هستند که کار علمی ارزشمند انجام می‌دهند، اما این افراد در اجتماع مجاهدتی نداشته‌اند؛ بنابراین در متحول کردن جامعه نقش مهمی ندارند. همچنین افرادی اهل عرفان هستند که به دلیل گوشه‌نشینی و عزلت، دور از مردم هستند و نمی‌توانند مردم را رو به جلو پیش ببرند؛ در حالی که آیت‌الله مدنی سه خصوصیت داشتند و عالمی وارسته و پرتحرک در نجف و قم بودند و همچنین از وارستگی معنوی عجیبی برخوردار بودند که پخش صحبت‌های ایشان از تلویزیون بسیار جذاب است.

وی همچنین به مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم و شهید محسن حججی اشاره كرد و گفت: این‌گونه شهادت‌ها بیانگر این است که مجاهدت در کشور ما زنده است.

لاریجانی همچنین شرایط منطقه را یادآور شد و ادامه داد: امروز شرایط منطقه‌ای و بین‌الملل تغییراتی داشته است و البته مسائل اقتصادی کشور نیز همراه با پیچیدگی‌هایی است که باید به این موضوعات توجه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: