کد خبر: 3649540
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری نمایشگاه «آخرین تلاوت» با موضوع نماز و قرآن، به مناسبت ایام محرم حسینی در حرم مطهر رضوی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام مهدی شجاع، رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری نمایشگاه «آخرین تلاوت» با موضوع نماز و قرآن، به مناسبت ایام محرم حسینی در حرم مطهر رضوی خبر داد.
وی گفت: این نمایشگاه به منظور به تصویر کشیدن و بازخوانی صحنه‌های روز عاشورا و انتقال پیام نهضت حسینی به نوجوانان برگزار شده است.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه به همت واحد نوجوان اداره علوم قرآنی حرم مطهر رضوی برگزار شده است و در آن صحنه‌هایی از نماز ظهر عاشورای سیدالشهدا(ع) و اصحاب و یاران آن حضرت در زیر تیرباران دشمن و همچنین تلاوت قرآن در شب عاشورا توسط امام سجاد(ع) به تصویر کشیده شده است.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی افزود: در نمایشگاه «آخرین تلاوت» به طور خاص و ویژه به موضوع اهمیت دادن امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) و یاران آن حضرت به نماز و به خصوص نماز اول وقت و همچنین اهمیت تلاوت قران کریم اشاره شده است.
وی اظهار کرد: این نمایشگاه که در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی واقع در صحن جمهوری برپاشده است، کمک شایانی به نوجوانان برای درک بهتر واقعه عاشورا و پیام این نهضت خونین خواهد کرد.
گفتنی است، این نمایشگاه به مدت یک هفته همه روزه صبح و بعد از ظهر پذیرای زائران و مجاوران نوجوانان حرم مطهر رضوی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: