کد خبر: 3649543
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
سلیمانی دشتکی:
گروه اجتماعی: استاندار ایلام تاکید کرد: منابع مالی سرشاری در سطح ملی داریم که قسمتی از آن در اختیار وزرا است و مدیر قوی باید بتواند علاوه بر اینکه ردیف‌های استانی را به صورت کامل جذب کند از منابع در اختیار وزرا نیز حداکثر استفاده را ببرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از ایسنا، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام امروز در نخستین شورای اداری استان ایلام، اظهار کرد: در نظام اسلامی ما مدیری ارزشمند است که شجاع و نترس باشد و از رفت و آمد مداوم و مستمر به اتاق کار وزرا و معاونان آنها واهمه نداشته باشد و مطالبات مردمی را فدای پست و مسئولیت اداری خود نکند.
وی با بیان اینکه منابع مالی سرشاری در سطح ملی داریم که قسمتی از آن در اختیار وزرا است و مدیر قوی باید بتواند علاوه بر اینکه ردیف‌های استانی را به صورت کامل جذب کند از منابع در اختیار وزرا نیز حداکثر استفاده را ببرد، تصریح کرد: بروکراسی اداری در هیچ زمینه‌ای پذیرفتنی است و نامه‌ای که وارد اتاق مدیران می‌شود باید حداکثر تا 24 ساعت انجام شود مگر اینکه نیاز به کار کارشناسی میدانی داشته باشد که در آن صورت هم باید در نخستین روز کاری به آن پرداخت.
استاندار ایلام ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از موارد استعلامی که باید یک‌روزه انجام شد آن‌قدر طولانی و خسته کننده می‌شود که کمترین اثر آن منصرف شدن سرمایه‌گذار از ادامه کار است و لازم است تا مدیران منتظر نامه، بخشنامه، اعلام نیاز، درخواست مردم و خواهش صاحبان فن و سرمایه نباشند و باید خود خلاقیت، ابتکار و برنامه داشته باشند مدیری که این ویژگی‌ها را داشته‌باشدضعیف‌النفس و ایستا است.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: اگر سرمایه گذاری به این استان بیاید مدیران استان باید زیر پایش فرش پهن کرده و خود شخصا به دنبال انجام کارهای وی باشند
وی با بیان اینکه در سیستم اداری مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم کاهش پیدا کند، افزود: بروکراسی شدید اداری، نداشتن توجه کافی به مردم به عنوان ولی نعمتان و عدم تشخیص درست جایگاه خانواده شهدا و ایثارگران از جمله این مشکلات است .
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه با مزیت‌های موجود باید توسعه استان را تسریع کرد، گفت: نفت و گاز، مرز طولانی با عراق و آب و خاک مناسب از جمله این مزیت‌ها است.
این نشست نخستین جلسه شورای اداری استان در دوران مسئولیت سلیمانی دشتکی در ایلام بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: