کد خبر: 3649545
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
اصلانی:
گروه اجتماعی: فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به تامین امنیت مراسمات سوگواری امام حسین (ع) گفت: با وجود تهدیدات و تحرکات دشمنان، مراسمات عزاداری امام حسین (ع) در آذربایجان غربی بدون کوچک ترین اتفاق ناگوار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، امروز 13 مهر ماه ناصر اصلانی فرمانده نیروی انتظامی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی در سالن الغدیر انتظامی ارومیه برگزار شد اظهار کرد: علی رغم تهدیدات دشمنان اسلام، با جانفشانی نیروهای نظامی و امنیتی و مشارکت مردم آذربایجان غربی، مراسم سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) در استان با امنیت کامل برگزار شد.

وی ادامه داد: مشارکت تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی در برگزاری عزاداری امام حسین (ع)، موجب برگزاری مطلوب این سوگواری عظیم حسینی بوده و نیروی انتظامی آذربایجان غربی اهتمام ویژه ای در برگزاری شایسته مراسمات سوگواری سالار شهیدان دارد.

اصلانی بیان کرد: از تمام مسئولان و مردم و عوامل رسانه ای که در اشاعه و نشر فرهنگ امام حسین و تبیین اموزه های حسینی در جامعه فعالند قدردانی می کنم.

وی با اشاره افزایش 6 درصدی تماس مردمی با نیروی انتظامی استان نسبت به سال گذشته،عنوان کرد: در 6 ماهه سال جاری 345 هزار تماس تلفنی و حضوری با پلیس آذربایجان غربی صورت گرفته از این تعداد 42 درصد در حوزه بررسی و اقدام عملیاتی شده و 58 درصد در قالب مشاوره راهنمایی حل شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: حوزه های تصادفات ، نزاع و درگیری، مواد مخدر، سرقت، مسائل اخلاقی و اماکن عمومی و اختلافات خانوادگی در تماس مردمی با پلیس استان بیشترین اولویت را دارد.

وی با اشاره به کشفیات نیروی انتظامی آذربایجان غربی در 6 ماهه نخست سال جاری، گفت: در نیمه نخست سال جاری 82 درصد از سرقت ها، 100 درصد قتل ها، 96 درصد سرقت های مسلحانه، 96 درصد از پرونده های جعل، 90 درصد از کلاه برداری ها، 27 درصد از قاچاق، توسط ماموران نیروی انتظامی آذربایجان غربی شناسایی و کشف شده است.

سردار اصلانی تاکید کرد:در 6 ماهه نخست سال گذشته 332 مورد تصادف منجر به فوت در آذربایجان غربی به ثبت رسید که در نیمه نخست سال جاری، این میزان به 276 مورد فوت در سوانح رانندگی کاهش پیدا کرده است.

وی با تبریک هفته ناجا اظهار کرد: 180 برنامه به مناسبتگرامی داشت هفته نیروی انتظامی در آذربایجان غربی پیش بینی شده که تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و بازنشستگان نیروی انتظامی، شرکت دسته جمعی کارکنان نیروی انتظامی استان در نماز جمعه، برگزاری صبحگاه مشترک، اجرای رزمایش برخورد با ارازل و مزاحمین خیابانی با نام رزمایش اقتدار، حضور اساتید و مربیان نظامی و انتظامی در مدارس آذربایجان غربی، تجلیل از همیاران پلیس و افتتاح مرکز هشدار الکتریک از اهم این فعالیت ها است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده، کلانتری 17 ارومیه به عنوان کلانتری نمونه انتخاب شده و طی مراسمی در هفته ناجا از این کلانتری تجلیل می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: