کد خبر: 3649569
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶
گروه اجتماعی: مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: 32 هزار خانوار و 72 درصد از خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان دارای سرپرست سالمند و با سن 60 سال به بالا هستند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان امروز، 13 مهرماه در همایش شیوه زندگی سالم در سالمندان که با حضور مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سروآباد برگزار شد، با اشاره به اینکه هم اکنون 45 هزار خانوار به صورت معیشت بگیر در کنار دریافت سایر خدمات تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند، عنوان کرد: 32 هزار خانوار و 72 درصد از این خانوارها دارای سرپرست سالمند و سن 60 سال به بالا هستند.

وی با بیان اینکه این نهاد برنامه های متنوعی با هدف کمک به بهبود و سازگاری با مشکلات زندگی سالمندان برای مددجویان سالمند این نهاد پیش بینی کرده است، افزود: 11 میلیارد و 300 میلیون تومان کمک معیشت به مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد کردستان در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.

شیخی‌زاده با اشاره به سرفصل های خدمات حمایتی این نهاد به سالمندان تحت حمایت اعلام کرد: پرداخت کمک موردی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، تامین لوازم ضروری زندگی و وسایل گرمایشی در روستاها و مناطق محروم استان، کمک به تامین مسکن و اجاره مسکن و همچنین کمک به ازدواج و تحصیل فرزندان سالمندان و بهره مندی فرزندان آنها از معافیت خدمت سربازی از خدمات این نهاد به قشر سالمند است.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع بهداشت فردی و روانی دوران سالمندی یکی از برنامه‌های این نهاد برای سالمندان تحت حمایت است، بیان کرد: فراهم کردن زمینه دیدار مسئولان در قالب طرح مفتاح الجنه از سالمندان و بیماران سالمند زمین گیر با هدف کمک به رفع مشکلات این عزیزان یکی دیگر از برنامه های این نهاد است که برای قشر سالمند تحت حمایت انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان یادآور شد: اعزام تیم پزشکی با هدف بررسی وضعیت سلامت و کمک به درمان بیماران سالمند، توزیع بسته های بهداشتی متناسب با دوران سالمندی، در اولویت قراردادن سالمندان تحت حمایت در زمینه ارائه خدمات این نهاد و اعزام به اردوهای زیارتی و تفریحی از دیگر برنامه های ویژه این نهاد برای قشر سالمند تحت حمایت است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: