کد خبر: 3649572
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷
گروه اجتماعی: معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان گفت: با توجه به وجود چهار هزار و ۴۰۰ صندوق صدقات ثابت نصب شده در سطح معابر استان کردستان که مراقبت فیزیکی کارکنان این نهاد از این صنادق ممکن نیست ایمن سازی صندوق صدقات یک ضرورت بود.

هیوا رحیمی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، با بیان اینکه ایمن سازی و ضد سرقت کردن صندوق صدقات این نهاد با هدف جلوگیری از دسترسی سارقان به این صندوق‌ها انجام شده است، عنوان کرد: این کار با استفاده از تعویض و تغییر شکل شیار ورودی پول به صندوق با استفاده از قطعه فلزی از جنس فولاد و غیر قابل دستکاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه قبلا سرقت از صندوق صدقات به عنوان یک پدیده ناهنجار اجتماعی در بعضی از شهرستان‌ها ایجاد شده بود که حساسیت‌هایی نیز در بین مردم و نیروی انتظامی به وجود آورده بود، افزود: کمک های مردمی امانتی است که لزوم امانتداری در فرآیند دریافت و رساندن آن به دست نیازمندان یک تکلیف شرعی، قانونی و اخلاقی کمیته امداد است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان بیان کرد: با توجه به وجود چهار هزار و ۴۰۰ صندوق صدقات ثابت نصب شده در سطح معابر استان کردستان که مراقبت فیزیکی کارکنان این نهاد از این صنادق ممکن نیست ایمن سازی صندوق صدقات یک ضرورت بود.

وی با اشاره به اینکه جایگزین کردن روش های نوین و الکترونیکی در کنار اصلاح صندوق صدقه مورد توجه قرار دارد و به صورت جدی پیگیری می شود، اعلام کرد: استفاده از روش هایی نظیر صدقه پیامکی از طریق ارسال کد ussd  و با شماره گیری کد #۸۷*۸۸۷۷* که مخصوص کمک به نیازمندان استان کردستان است و اپلیکیشن‌های موبایلی و همچنین نصب صندوق‌های الکترونیکی در ایستگاه های اتوبوس و معابر عمومی در حال اجراست.

رحیمی یادآور شد: این روش‌ها با هدف تسریع و تسهیل در کمک به نیازمندان، کاهش هزینه‌های اضافی و همچنین جلوگیری از سرقت کمک های مردمی ایجاد شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: