کد خبر: 3649613
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
گروه اجتماعی: استاندار آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: تجمع بزرگ اربعین عامل مهمی در راستای تقویت همبستگی دو ملت ایران و عراق و همچنین اتحاد دنیای اسلام است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی، روز پنجشنبه 13 مهرماه در در کمیته استانی اربعین حسینی اظهار کرد: تجمع بزرگ اربعین عامل مهمی در راستای تقویت همبستگی دو ملت ایران و عراق و همچنین اتحاد دنیای اسلام است.
وی، گفت: این حرکت  در برابر تکفیری ها و داعش نیز از نظر امنیتی نه تنها برای عراق بلکه برای کشور ما هم بسیار مهم، معنادار و تاثیرگذار است.
خدابخش، از آمادگی استان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) امری معنوی و اعتقادی است.
استاندار آذربایجان‌شرقی، تأکید کرد: انتظار داریم تمامی مسئولان امر و دست اندرکاران دخیل در بحث اربعین، بیش از سال‌های گذشته به تعهدات خود عمل کرده و به بهترین شکل ممکن به زائران خدمت و از این حکت مردمی حمایت و پشتیبانی کنند.
خدابخش با بیان اینکه پایه اصلی ارائه خدمات به زوار در ایام اربعین، مردمی و با رویکرد داوطلبانه است، تصریح کرد: تأمین زیرساخت‌ها و تسهیل اعزام زائران به عتبات عالیات نیز بر عهده دستگاه های اجرایی است و تلاش می کنیم امسال بهتر از سال های قبل برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران امام حسین(ع) بکوشیم.
حسن استوار آذر دبیر کمیته استانی هماهنگی و برنامه‌ریزی اربعین حسینی هم در این جلسه از امکان اعزام زوار حسینی از مرز خسروی خبر داد و گفت: امسال دو موکب استان در مرز شلمچه و شهر سامرای عراق مستقر می شوند.
وی، با اشاره به اینکه تعداد زوار اربعین حسینی از استان در سال گذشته، نزدیک 55 هزار نفر بود، اضافه کرد: امسال هم پذیرایی از زوار اربعین حسینی از پنجم آبان ماه آغاز می‌شود.
وی افزود : استقرار موکب ها حداقل 10 روز قبل از زمان اعلام شده خواهد بود و روزانه از 15 هزار نفر در مرز شلمچه و 12 هزار نفر نیز در منطقه سامرا به مدت 20 روز پذیرایی خواهد شد.
استوار آذر تاکید کرد: زائران به هیچ وجه بدون ویزا و گذرنامه و بیمه اقدام به این سفر زیارتی نکنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: