کد خبر: 3649616
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
گروه جامعه: نشست تخصصی «فرزندپروری خردمندانه» با حضور غلامعلی افروز در نخستین روز از هفته ملی کودک که با عنوان «کودک در پناه خانواده» نام‌گذاری شده، برگزار می‎شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، هم‌زمان با نخستین روز از هفته ملی کودک نشست «فرزند پروری خردمندانه» با حضور غلامعلی افروز، استاد دانشگاه تهران و همچنین «نمایشگاه تصویرگری بولونیا» برگزار می‌شود.

این نشست برای علاقه‎مندان، مربیان و فعالان حوزه‌ کودک و نوجوان در روز 15 مهر از ساعت 10 تا 12 برگزار می‎شود. همچنین در راستای حضور موفق ایران در جشنواره‌ تصویرگری براتیسلاوا، ‌جلسه‌‌ گزارش این رویداد هنری با حضور شرکت کنندگان در این رخداد برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست‌ها به سالن‌های‌ کنفرانس یک و دو مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کنند.

به گزارش ایکنا ویژه‌برنامه‌های فرهنگی هنری «روز جهانی و هفته‌ ملی کودک» در سراسر کشور از روز 15 مهر با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط آغاز می‌شود. در روزهای هفته‌ ملی کودک در کنار برگزاری نمایشگاهی با مشارکت 40 دستگاه و نهاد، کودکان و نوجوانان می‌توانند از کارگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش‌های ‌فرهنگی، هنری و ادبی بهره ببرند.

بر اساس این گزارش، از 15 تا 21 مهر برنامه‌های متنوعی در مراکز فرهنگی هنری کانون در تمامی استان‌های کشور برگزار خواهد شد، این در حالی است که مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون نیز برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان و فعالان این حوزه در نظر گرفته است.

در بخش نمایشگاهی 40 نهاد و سازمان همچون هلال‌احمر، انجمن دیابت، وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، شورای کتاب کودک، سازمان فضایی ایران، اداره‌ی آب و فاضلاب و... به ارایه‌ی دست‌آوردهای خود در این حوزه می‌پردازند.

در عین حال، 16 نشست و کارگاه تخصصی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر نهادها، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. کانون استان تهران نیز به مناسبت همین هفته مسابقات و کارگاه‌هایی را تدارک دیده است که مناسب رده‌های مختلف سنی است و کودکان و نوجوانان با مراجعه به غرفه‌های مختلف این بخش قادر به استفاده از آموزش مربیان و کارشناسان کانون در همین این راستا خواهند بود.

این نمایشگاه با هدف توجه به اقشار مختلف کودکان و نوجوانان با مشارکت گروه «سلامت و هنر» بخشی را نیز برای اهدای اقلام فرهنگی به کودکان بیمار اختصاص داده است. قرار است دست‌آورد این حرکت فرهنگی راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های بیمارستان‌های کشور باشد. بر همین اساس، نمایشگاهی نیز از آثار برتر سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی برای کودکان بیمار در نگارخانه مرکز آفرینش‌ها برگزار خواهد شد.

گفتنی است که همچون سال‌های گذشته در این هفته ثبت‌نام کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری کانون رایگان خواهد بود. اعضای مراکز مختلف نیز می‌توانند با حضور در کتابخانه‌های هر شهر از برنامه‌های متنوعی که در این هفته برگزار می‌‌شود، بهره ببرند.

نمایشگاه هفته ملی کودک در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران از ساعت 9 تا 18 برگزار می‌شود. هفته‌ ملی کودک سال 1396 با شعار «هر کودک نشانی خداست...» نام‌گذاری شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: