کد خبر: 3649639
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
امام جمعه موقت بیرجند:
گروه معارف: امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز تقوای سیاسی نیاز اصلی جامعه ما است، اظهار کرد: مسئولان و مردم باید تقوای سیاسی را بر محور ولایت فقیه که حجت خداست، مد نظر قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام حسین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند، امروز 14 مهرماه، در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند گفت: بی‌تقوایی سیاسی مهم‌ترین عامل به وجود آورنده فاجعه کربلا بود.

وی افزود: مردم عصر امام حسین(ع) اهل نماز و روزه بودند و بی‌تقوایی عبادی تا حدودی نداشتند اما مهم‌ترین مشکل این بود که فقط 72 نفر تقوای سیاسی را درک کرده بودند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: یاران امام حسین (ع) زعامتی را پذیرفته بودند که خدایی بود اما متأسفانه عده زیادی برای رسیدن به جاه و مقام زعامت یزید را پذیرفتند و این فاجعه بزرگ را آفریدند.

مختاری با بیان اینکه برای مسلمان واقعی باید محور ولایت فقیه  فصل‌الخطاب باشد و خطوط قرمز ولی امر مسلمین را به عنوان خطوط قرمز زندگی خود قرار دهد، تصریح کرد: ولی فقیه حجت خدا بر روی زمین است و هر کس او را رد کند به خداوند متعال شرک ورزیده است.

وی اظهار کرد: امروز عبرت‌گیری از واقعه عاشورا یک اصل اساسی است چرا که تفرقه بین مسلمانان بزرگترین ضربه را به آن‌ها وارد کرد، مسلمانان درگیر هواهای نفسانی شدند و به امام حسین(ع) آری گفتند اما به نایب او یعنی مسلم بن عقیل نه گفتند که این موجب سرافکندگی آن‌ها شد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در عصر غیبت امام زمان(عج) و در این کوفه دنیا، زمانی که امام زمانمان غایب است، در تمام مسائل سیاسی و اجتماعی باید پشتیبان ولی فقیه باشیم تا به ما آسیبی وارد نشود.

مختاری با بیان اینکه امروز استکبار جهانی از ما عصبانی است، افزود: چرا که استکبار، خیالاتی را که در بحث خاورمیانه، عراق، سوریه و یمن داشت همگی نقش بر آب شده و با تمام وقاحت برجامی که خود حامی آن بود را نقض و دنیا را نسبت به خود بی اعتماد کردن..

وی ادامه داد: استکبار جهانی عصبانی است چرا که تمام امیدشان به جنگ نرم بود اما شهید حججی‌ها نشان دادند که اسلام و انقلاب فرزندانی را پرورش داده است که جلدر مقابل تمام افکار شومشان با اقتدار ایستاده‌اند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن فتنه داخلی را تنها راه رسوخ در نظام و انقلاب می‌داند، اظهار کرد:  دشمن در 40 سال گذشته از هیچ راهی نتوانسته ورود پیدا کند و مؤمنان باید مواظب باشند که عده‌ای فقنه‌گر به جای اینکه به فکر اشتغال، تولید و ریشه کن کردن تورم باشند و به دولت کمک کنند پیوسته دست‌اندازی می‌کنند.

وی ادامه داد: با وجود شرایط اقتصادی و بیکاری در جامعه امروز عده‌ای نادان پیوسته به دولت و قوه قضاییه فشار می‌آورند تا دو نفری که در فتنه سال 88 تا براندازی نظام اسلامی پیش رفتند و هنوز نیز از اشتباهات خود پشیمان نیستند، را از حصر خانگی آزاد کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه این اقدام و تلاش برخی برای رفع حصر سران فتنه یا از روی جهالت و یا شیطنت و غرض ورزی است، افزود: باید حواسمان جمع باشد و زمانی که نظر مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه در این خصوص روشن است باید همه حمایت کنند در غیر این صورت مطرح کردن رفع حصر شروع یک فتنه است.

مختاری خاطرنشان کرد: مردم و ائمه جمعه خراسان‌جنوبی حمایت خود را از مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه در برخورد با حصر و قاطعیت در برابر سران فتنه اعلام می‌کنند.

وی با تبریک هفته نیروی انتظامی، بیان کرد: نیروی انتظامی در کنار حراست از جان و مال مردم باید ناامنی‌ها و تهدید‌های فرهنگی را نیز جدی گرفته و جلوی برخی از بی بند و باری‌ها در برنامه‌های رسمی و غیر رسمی را بگیرد چرا که این معضل ناامنی در اخلاق و دین ایجاد می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: این در حالی است که عده‌ای می‌خواهند نیروی انتظامی را جدای از مباحث دینی بدانند اما نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای لائیک یا سکولار خدمت نمی‌کند بلکه نظام آن‌ها برگرفته از دین و شریعت است.

مختاری با اشاره به روز روستا و عشایر، یادآور شد: دولت باید تدبیری بیندیشد تا مشکل آب شرب و کشاورزی صدها روستای استان حل و از طرفی محصولات کشاورزان به بهترین قیمت فروخته و دست دلالان از این مبحث کوتاه شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: