کد خبر: 3649658
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
گروه اجتماعی: رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اهمیت اعتماد سازی، از موکب‌داران خواست تا نذورات جمع‌آوری شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان واریز و در مقابل چک دریافت کنند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز به نقل از ستاد عتبات عالیات البرز، سلیمان شکری، رئیس ستاد عتبات عالیات البرز بعدظهر پنجشنبه، 13مهرماه در نشست آموزش موکب داران اربعین استان البرز که در سالن همایش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز برگزار شد، ضمن تشکر از فرماندار ساوجبلاغ که به خوبی مباحث اربعین را در این شهرستان مدیریت کرده است، اظهار کرد: 20 روز پیش از اربعین موکب‌داران باید اقدامات خود را آغاز کنند.
وی با اشاره به فتوای مراجع تقلید در رابطه با پیاده روی اربعین، عنوان کرد: زائرین ایرانی که پیش و پس از پیاده‌روی اربعین به عراق بروند، نامشان در اربعین ثبت می‌شود.
این مسئول با تاکید به لزوم برنامه‌ریزی برای پیاده‌روی اربعین، افزود: بنا به زمان‌بندی‌های موجود از 15 مهرماه امکانات موکب‌ها در سامانه اربعین ثبت می‌شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با بیان اینکه مهلت ثبت اقلام و امکانات موکب‌ها در اربعین تا 30 مهر ماه است، خاطرنشان کرد: برای موکب‌داران ویزای متعدده صادر شده است تا بتوانند برای فراهم کردن امکانات موکب خود به عراق رفت و آمد کنند.
وی با بیان اینکه لیست اقلام موکب‌ها به فارسی و عربی نوشته شود، از موکب‌داران خواست تا در جلسات آموزشی شرکت کنند و به خوبی اقدامات لازم را برنامه‌ریزی کنند.
شکری با اشاره به اینکه همه موکب‌ها از ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور نظارت می‌شود، گفت: امید داریم تا با مدیریت مناسب موکب داران البرزی نام این استان در کشور بدرخشد.
وی در بخش دیگری با بیان اینکه مبنای رفتن به عراق زمینی و مرز ورود مرز مهران است، تصریح کرد: وقتی زائرین وارد عراق می‌شوند، هزینه‌ها کاهش می‌یابد و تقریبا هزینه برای زائرین وجود ندارد اما موقع برگشت و پس از مرز مهران هزینه‌هایی شامل حال زائران می‌شود که انشاالله اقدامات لازم برای این مهم انجام شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اینکه اعتماد سازی بخش مهمی از کار عتبات است، گفت: از موکب داران می خواهیم 99 درصد نذورات جمع‌آوری شده را به حساب بازسازی عتبات عالیات استان واریز و از این ستاد چک دریافت کنند.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه استان البرز در اربعین امسال از 35هزار نفر پذیرایی می‌کند، گفت: سال گذشته سهمیه استان البرز پذیرایی و اسکان 25 هزار نفر بود که خوشبختانه این استان عملکرد قابل قبولی در سطح کشور داشته است و امید داریم امسال نیز مانند سال گذشته عملکرد خوبی را از خود نشان دهیم و نام البرز را در کشور نمایان کنیم.
شکری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۲میلیون و پانصد هزار نفر ایرانی در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۳ میلیون نفر از کشور ایران اسلامی در این همایش بزرگ شیعیان شرکت کنند.
وی با تاکید به اینکه میزبان همایش اربعین عراق است، گفت: با توجه به اینکه میزبان این همایش مردم عراق هستند و صفر تا صد این همایش را به صورت مردمی میزبانی می‌کنند، کشور ایران نیز برای کمک به مردم عراق با توجه به جمعیت یک میلیونی ایرانی در همایش اربعین می‌خواهد بخشی از اسکان و پذیرایی زائران را قبول کند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز در ادامه با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز پذیرایی از 35 هزار نفر را به پذیرایی از 10 هزار نفر در مسیر نجف به کربلا و پذیرایی از 25هزار نفر در کربلا تقسیم کرده است، اظهار کرد: پرونده جاگذاری 33 موکب از استان البرز در عراق تشکیل شده است و برای آنها از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور مجوز موکب اعطا می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از 20 میلیون نفر از شیعیان در همایش بزرگ اربعین شرکت می‌کنند، عنوان کرد: کمک به برگزاری هرچه بهتر و با برنامه‌تر این همایش خاری در چشم دشمنان اسلام است.
در ادامه این نشست مسئول ستاد اربعین استان البرز و مسئول موکب داران عراق و دیگر مسئولان این مجموعه به تشریح مسائل و موارد پیاده روی اربعین پرداختند.
در پایان این نشست پروانه موکب، به موکب داران البرزی اعطا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: