کد خبر: 3649679
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
بنی‌اسدی‌فر:
گروه اجتماعی: فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: پلیس در زمینه امنیت از جوانان ایثارگر و انقلابی استفاده کرده و آموزش را به صورت جدی دنبال می‌کند تا زمینه آرامش خاطر هموطنان را فراهم کند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر، فرمانده انتظامی استان کرمان دیروز جمعه 14 مهر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع نمازگزاران کرمان گفت: امنیت مقوله بسیار مهمی ست و برای زندگی در اولویت قرار دارد، نیروی انتظامی افتخار دارد که این فاکتور مهم را از مرزها تا عمق کشور با رسته‌های مختلف فراهم می‌کند.
وی افزود: پلیس در زمینه امنیت از جوانان ایثارگر و انقلابی استفاده کرده و آموزش را به صورت جدی دنبال می‌کند تا زمینه آرامش خاطر هموطنان را فراهم کند.
بنی‌اسدی تشکیل نیروی انتظامی را خواست مردم دانست و بیان کرد: ایجاد ارتش‌ها همواره درخواست دولت‌ها و حاکمیت کشورهاست، اما نیروی انتظامی را مردم درخواست می‌کنند.
وی گفت: وضعیت جغرافیایی استان کرمان به گونه‌ای است که اتفاقات زیادی از ناامنی در میان همسایگانش شاهد هستیم و می‌تواند ایران را هم به چالش بکشد.
فرمانده انتظامی کرمان افزود: البته فرزندان ایران اسلامی، حوزه تامین امنیت را تا هزاران کیلومتر آن طرف‌تر برده و با نثار خون خودشان، زمینه امنیت پایدار جمهوری اسلامی و نظام آن را فراهم کرده‌اند.
بنی‌اسدی برگزاری عزاداری دهه اول محرم را بدون مسائل امنیتی دانست و تصریح کرد: نیروی انتطامی با استفاده از همه ظرفیت‌های خود و حضور در دورترین نقاط استان توانست اقدامات پیش گیرانه مناسب را برای عزاداران فراهم کند که در این زمینه بسیار موفق بود.
وی لازمه استقرار نظم و آرامش را تعامل و همکاری دانست و خاطرنشان کرد: جامعه‌پذیری در حوزه نظم و امنیت باید با تعامل، همراهی و همزبانی همه نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی باشد و همه باید در استقرار نظم و امنیت، پلیس را همراهی کنند.
بنی‌اسدی با بیان اینکه با تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی پلیس، ۱۵ درصد سرقت‌های مسلحانه در کرمان کاهش یافته است، گفت: در سرقت‌های به عنف کاهش چهار درصدی و سرقت تحت پوشش ماموران ۵۰ درصد، سرقت منزل سه درصد کاهش یافته و در زمینه سرقت بانک نیز به صفر رسیده‌ایم.
بنی‌اسدی گفت: کیف‌قاپی یکی از سرقت‌هایی است که به قشر لطیف جامعه ضربه وارد می‌کرد و ایجاد استرس‌های ناشی از آن بسیار بالا بود، با تلاش پلیس این نوع سرقت در ۶ ماهه سال جاری ۴۵ درصد کاهش نسبت به مشابه سال قبل دارد.
وی از افزایش کشفیات پلیس در سال ۹۶ خبر داد و گفت: سرقت‌های مهم استان کرمان دو درصد، سرقت به عنف بیش از ۲۵ درصد، سرقت مغازه دو درصد، سرقت خودرو ۱۱ درصد، دستگیری افراد گروگانگیر، دو درصد و در سایر سرقت‌ها هم هشت درصد افزایش کشف داشته‌ایم.
وی افزود: در ۶ ماهه نخست امسال،با کشف ۶۰ تن انواع مواد مخدر،  نسبت به مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش کشف داشته‌ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمان از طرد ۴۶ هزار نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز از استان خبر داد و گفت: در راستای مقابله با ورود اتباع غیرمجاز به استان کرمان بیش از ۴۶ هزار نفر دستگیر و طرد شدند که نسبت به مشابه سال گذشته دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.
بنی‌اسدی از برخورد با دست‌اندرکاران مشروبات الکلی گفت و تصریح کرد: در زمینه مشروبات الکلی و برخورد با آن بیش از ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم، اما انتظار داریم دستگاه‌های مربوطه با آموزش، به آگاه‌سازی پرداخته و خطرات این پدیده شوم را معرفی کرده و به پلیس و امنیت جامعه کمک کنند.
وی گفت: در زمینه جرائم مسلحانه استان کرمان ۱۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد، هیچ تهدید سازمان یافته‌ای متوجه استان کرمان نیست، اما بحران‌های اجتماعی و آسیب‌های آن جامعه و جوانان را تهدید می‌کند که نقش خانواده‌ها در این زمینه و اصلاح آن، بسیار پر رنگ است.
فرمانده انتظامی استان کرمان، بخش عمده توان پلیس را در زمینه مبارزه با مواد مخدر دانست و اظهارکرد: اعتیاد به مواد مخدر بخشی از توان نیروی انتظامی را گرفته که مواد صنعتی و روانگردان در صدر آن قرار دارند، خانواده‌ها باید وقت لازم را در ارتباط با این تهدید داشته باشند.
بنی‌اسدی از ضعف کار فرهنگی در استان کرمان انتقاد کرد و گفت: دشمنان ایران اسلامی با رسانه‌های قدرتمندشان همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا جوانان ما را به نابودی بکشانند، پلیس در مبارزه با این موضوع تنهاست و کار فرهنگی جدی در این زمینه انجام نمی‌شود.
وی خطاب به زائران اربعین گفت: بدون گذرنامه از عزیمت به عراق خودداری کنند چراکه پشت مرزهای این کشور می‌مانند.
فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین به آنها توصیه کرد: اگر به هر دلیلی مرزها بسته شد در توقفگاه‌های مورد نظر بمانند و با مأمورین امنیت همکاری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: