کد خبر: 3649721
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
گروه جهاد و حماسه: رسول عالم باقری، در عرصه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم روستایی کشور به شهادت رسید.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از ستاد تخصصی قرارگاه پیشرفت و آبادانی، این ستاد «رسول عالم باقری» یکی از نیروهای قرارگاه پیشرفت و آبادانی را به عنوان نخستین شهید خود تقدیم انقلاب کرد.

محمد علیان، معاون هماهنگ کننده ستاد تخصصی قرارگاه پیشرفت و آبادانی گفت: این قرارگاه نخستین شهید خود را در عرصه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم روستایی کشور تقدیم نظام و انقلاب کرد.

علیان اظهار کرد: جمعی از نیروهای این قرارگاه در استان قزوین که به جهت شناسایی و تکمیل اطلاعات برای زمینه سازی یک جهاد اقتصادی عظیم به منطقه الموت قزوین سفر کرده بودند پس از سه روز حضور در منطقه به هنگام بازگشت دچار سانحه رانندگی شدند.

معاون هماهنگ کننده ستاد تخصصی قرارگاه پیشرفت و آبادانی افزود: محمد رسول عالم باقری که از نیروهای برجسته این قرارگاه در سطح استانی و ملی بود در این حادثه به فیض شهادت نائل آمد و دو تن دیگر از همراهان وی دچار جراحاتی شدند.

وی با بیان اینکه عالم باقری از سخت کوش‌ترین نیروهای قرارگاه بود تصریح کرد: رسول، نخستین شهید قرارگاه پیشرفت و آبادانی لقب گرفت، ان‌شاالله با دعای آن شهید همکاران و همسنگران وی نیز راه او را تا رفع محرومیت از تمام روستاهای کشور به خوبی ادامه خواهند داد.

علیان با تأکید بر اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی بنا بر دستور رهبر معظم انقلاب مأموریت آبادانی هزار نقطه کشور را بر عهده دارد، گفت: این قرارگاه در پنج محور سلامت، اقتصاد، تعلیم و تربیت، فرهنگی و اجتماعی و عمران و زیرساخت قریب یک سال است که فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است و در هر استان یک قرارگاه مرکزی دارد.

یادآوری می‌شود، جزئیات مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر این شهید متعاقبا اعلام می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: