کد خبر: 3649769
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
جنتی خبر داد:
گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از ثبت 2763 موقوفه در این استان خبر داد.
حجت‌الاسلام جعفر جنتی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان با اشاره به اینکه وقف یکی از موارد توصیه شده دینی است، اظهار کرد: تاکنون 2 هزار و 763 موقوفه در سطح این استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه این موقوفات 26 هزار و 680 رقبه را شامل می‌شود، تصریح کرد: از این موقوفات تعدادی منفعتی و دارای درآمد و تعدادی نیز انتفاعی و فاقد درآمد هستند که از آن جمله می‌توان مساجد و حسینیه‌ها را نام برد.

حجت‌الاسلام جنتی با اشاره به اینکه حضور در عرصه وقف مشارکتی یکی از زمینه‌های جذب مشارکت واقفان نیک‌اندیش به‌ویژه در زمینه فعالیت‌های قرآنی است، تاکید کرد: موسسات قرآنی با حضور فعال در این زمینه و همچنین تبلیغ و معرفی وقف مشارکتی می‌توانند نقش مهمی در توسعه موقوفات قرآنی به‌ویژه از طریق وقف مشارکتی داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان یکی از راه‌های جذب مشارکت حداکثری واقفان را شفاف‌سازی و اعتمادسازی عنوان کرد و گفت: واقفان می‌توانند تولیت موقوفات خود را شخصا به عهده گرفته و یا فرد مورد نظر خود را به این منظور معرفی کنند و اوقاف و امور خیریه به عنوان ناظر بر موقوفه مورد نظر باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: