کد خبر: 3649775
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به برپایی مراسم باشکوه عزاداری در سراسر کشور بدون اینکه نا امنی وجود داشته باشد تاکید کرد: در آمریکا یک حادثه کوچه منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 600 نفر شد و آمریکا امروز به یکی از ناامن‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) آيت‌الله العظمى ناصر مكارم شيرازى امروز 15 مهرماه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به برپایی مراسم باشکوه عزاداری در نقاط مختلف کشور و دنیا گفت: من بر خود لازم می‌دانم که از برگزاری باشکوه مراسم امسال كه با نظم و رعایت بیشتر شئونات اسلامی همراه بود تشکر کنم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: مراسم عزاداری در نقاط مختلف دنیا و حتی در کشورهای اروپایی نیز با نظم و با شکوه خاصی برگزار شد که نشان می‌دهد پیام قیام امام حسین(ع) روز به روز در دنیا در حال گسترش است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به درخشش قیام امام حسین(ع) در کشورهای دیگر دنیا بیان کرد: حضور جوانان در داخل و خارج کشور در این مراسم جای تقدیر و تشکر دارد و نشانه عمق علاقه و عشق آنان به امام حسین(ع) است.

وی با قدردانی از تامین امنیت دستجات سینه‌زنی و عزاداری اظهار کرد: با وجود حجم گستره دستجات عزاداری و حضور پرشور مردم در این مراسم، شاهد ناامنی و مسئله خاصی در این زمینه نبودیم.

وی اظهار کرد: این در حالی است که در آمریکا که آن همه ادعا دارد در پی یک حادثه کوچک، صدها نفر کشته شدند و نیروهای امنیتی آنان هم نتوانستند جلوی افزایش حادثه دیدگان و کشته‌شدگان را بگیرند.

آیت الله مکارم با بیان اینکه امروز آمریکا به نا امن‌ترین کشور دنیا تبدیل شده است به کاهش مسایلی که موجب وهن عزاداری است اشاره کرد و گفت: امسال بحمدالله كارهايى كه مانند قمه‌زنی موجب وهن عزاداری است بسیار کمتر بود و  در حد بسيار پايين صورت گرفت که نشان می دهد آگاهی عاشقان امام حسین(ع) نسبت به تاثیر منفی این رفتارها بیشتر شده است.

وی تاکید کرد: پرهیز از چنین کارهایی سبب افزایش جایگاه شیعه در دنیا می‌شود و به نفع تشیع و اسلام است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: